شناسه: 91968
سرلشکر صفوی:

نیروهای مسلح و پلیس اجازه خدشه‌دار شدن امنیت کشور و مردم را نمی‌دهند

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا امنیت را ضامن تداوم پیشرفت‌های راهبردی کشور و آسایش مردم دانست و تاکید کرد: نیروهای مسلح و پلیس مقتدر اجازه نخواهند داد امنیت درون زا و پایدار کشور و مردم عزیز ایران برابر فتنه دشمنان خدشه دار شود.
به گزارش جهت پرس، 

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در همایش نهضت خاطره گویی دفاع مقدس که با محوریت جایگاه علم و فناوری در جنگ تحمیلی در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد گفت: امروز باید با رویکرد جهاد تبیین به فلسفه نهضت خاطره‌گویی نگاه کنیم.

سردار صفوی با بیان اینکه هدف از نهضت خاطره‌گویی ساختن نسل جوان مسئولیت پذیر برای آینده کشور عزیزمان ایران است، افزود: سالانه ۴۰۰ هزار جوان در کسوت سربازی وارد نیرو‌های مسلح می‌شوند و این وظیفه خطیر بر عهده ما است که عوامل پیروزی در دوران دفاع مقدس را برای این عزیزان در قالب و روش‌های مختلف تبیین کنیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی با بیان اینکه حضرت آقا در شرفیابی‌های حضوری و تدابیر مکتوب به اینجانب، بر روی خاطره گویی دفاع مقدس برای نسل جوان تأکید‌های فراوانی داشته اند گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر محتوا، گسترش و سلامت نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس تأکید دارند و بحمدالله نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس در کشور در حال پیشرفت و گسترش است و این وظیفه یکایک ما است که این نهضت را با در نظر گرفتن باید‌ها و نباید‌ها و همچنین منشور نهضت خاطره گویی گسترش دهیم.

سردار صفوی با اشاره به نقش ارتش در دوران دفاع مقدس و پس از آن خاطرنشان ساخت: بنده ارتش جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک می‌شناسم و نسبت به رشادت‌های آنان در اوایل انقلاب، جنگ کردستان و دوران دفاع مقدس آگاه هستم؛ ارتش ما در دوران دفاع مقدس مظلومانه جنگید و به همراه با سایر نیرو‌های مسلح قهرمانانه پیروز شد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن (ع) خاطرنشان کرد: من از شما می‌خواهم رهبر معظم انقلاب اسلامی را با رهبران سایر کشور‌ها مقایسه کنید، به واقع رهبری انقلاب اسلامی در تدبیر، مهربانی، شجاعت، علم، دلسوزی، عدالت و صداقت نسبت به عموم مردم با رهبران دیگر کشور‌های دنیا قابل قیاس نیست.

سرلشکر صفوی در تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری یادآور شد: امروز آمریکایی‌ها و شبکه جهنمی صهیونیستی پس از ناامیدی و شکست در کسب اهدافشان در عرصه تهدیدات سخت، نیمه‌سخت و نرم، به تهدید جنگ شناختی و ترکیبی علیه ملت ایران روی آورده اند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: دشمن در جنگ شناختی به دنبال تسخیر و تسلط بر ذهن انسان از طریق فضای مجازی و پروپاگاندای تبلیغاتی است و اتاق جنگ آنان در این میدان به دنبال تغییر اذهان عمومی به‌ویژه ایجاد تغییر در ذهن جوانان و نخبگان جامعه است.

وی با اشاره به جریان سنگین رسانه‌ای علیه ملت ایران در فضای مجازی گفت: روایتی که از ناآرامی‌های اخیر در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام برساخته شده با واقعیات میدانی کشور کاملا متفاوت است و ایرانی که مردم در آن زندگی می‌کنند با ایرانی که در صفحات رسانه‌های معاند در فضای مجازی به نمایش در می‌آید کاملاً متفاوت است!

سرلشکر صفوی امنیت ایران را زمینه‌ساز آسایش مردم و تداوم موفقیت‌ها و پیشرفت‌های کشور در عرصه‌های گوناگون و مایه هراس و ناامیدی امریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه دانست گفت: ناآرامی‌های اخیر در برخی مناطق کشور، محصول جنگ شناختی و ترکیبی و پیچیده دشمن برای مهندسی ادراک مخاطبان ایرانی و تحریک آنان علیه انقلاب و نظام اسلامی و برهم زدن ثبات و امنیت داخلی است.

وی با تأکید بر اینکه کشور و ملت ایران قوی و مقاوم هستند افزود: دشمن طی دو هفته گذشته تمام ظرفیت‌های رسانه ای، عملیاتی، سیاسی و فرهنگی خود را برای تحریک ملت ایران پای کار آورد، اما توطئه‌های آن‌ها به سد مستحکم اراده، هوشمندی و بصیرت مردم ایران برخورد کرد و خنثی شد.

وی افزود: البته ما ضعف‌هایی هم داریم، ولی مسیر حرکت کشور در جهت حل مشکلات است.

سردار صفوی ادامه داد: ناآرامی‌های اخیر زندگی مردم عزیزمان را تحت تأثیر قرار داده و همه مردم عزیز ما خواستار آرامش در زندگی، کسب و کار و تحصیل فرزندانشان در محیطی امن هستند.

سرلشکر صفوی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی بزرگترین تهدید و شکاف فرهنگی و تمدنی برای غرب محسوب می‌شود ادامه داد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و سرویس‌های اطلاعاتی شان در قالب جنگ شناختی، به صورت مستقیم و غیر مستقیم سازماندهی گسترده‌ای برای جلب حمایت سلبریتی ها، مقامات و شخصیت‌های مطرح جهان از اغتشاشگران صورت دادند تا جایی که حتی در قبال جنگ روسیه و اوکراین هم شاهد چنین سازماندهی جنگ شناختی نبودیم، اما تیر آن‌ها به سنگ خورد و این نشان دهنده قدرت و عظمت ملت ایران و استحکام درونی انقلاب و نظام اسلامی است.

وی فراهم سازی امکان مواجهه هوشمندانه و بهنگام با جنگ شناختی دشمنان علیه ملت و کشورمان را موجب یاس آلودگی اردوگاه دشمن توصیف و تصریح کرد: به فضل الهی و با رهبری حکیمانه حضرت اقا و آگاهی و هوشمندی ملت ایران، راهبرد ناامن کردن ایران و ایجاد ناآرامی در داخل کشور راه به جایی نخواهد برد.

سرلشکر صفوی با تأکید بر ضرورت شفاف‌سازی پشت صحنه ناآرامی‌های اخیر بیان کرد: در شرایط خطیر امروز اجرای جهاد تبیین و شفاف‌سازی حقایق و واقعیت‌ها در فضای مجازی و فضای حقیقی وظیفه یکایک ما است و باید این جهاد مقدس را از خانواده‌های خود، از مدارس و دانشگاه‌ها و سایر نهاد‌های اجتماعی و فضای مجازی آغاز کنیم همان طور که در عرصه‌های جنگ تحمیلی، تحریم‌های اقتصادی، جنگ سایبری و سایر میادین، دشمن را شکست دادیم به فضل الهی در فضای مجازی نیز آن‌ها را سر جای خود می‌نشانیم.

برچسب ها

ثبت دیدگاه