شناسه: 91631
درگفتگوی تلفنی مشترک بایدن – هریس با زلنسکی؛

بایدن: به حمایت از اوکراین ادامه می دهیم/ اقدام روسیه را به رسمیت نمی شناسیم

جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در گفتگویی تلفنی با همتای اوکراینی اش، با اعلام ارائه بسته جدید تسلیحاتی به کی یف، تاکید کرد آمریکا به حمایت خود از این کشور در برابر روسیه ادامه خواهد داد.
به گزارش جهت پرس، 

کاخ سفید روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کرد  بایدن و کامالا هریس امروز با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفتگو، و اعلام کردند که واشنگتن هرگز اقدام روسیه در الحاق بخشی از خاک اوکراین را به رسمیت نخواهد شناخت.
بایدن با اعلام تعهد آمریکا به حمایت از اوکراین در دفاع در برابر تجاوز روسیه، از ارائه بسته جدید کمک های نظامی به کییف به ارزش ۶۲۵ میلیون دلار خبر داد.
به گفته کاخ سفید، این بسته شامل تسلیحات و تجهیزات نظامی اضافی از جمله سامانه های پیشرفته توپخانه ای هیمارس، مهمات وخودروهای زرهی است.
بایدن مدعی شد ایالات متحده به تلاش هایش برای جلب حمایت بین المللی از اوکراین در دفاع از آزادی و دموکراسی این کشور، ادامه خواهد داد.
پنتاگون روز دوشنبه اعلام کرد چهار سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا موسوم به هیمارس (HIMARS) در بسته کمک نظامی ۶۲۵ میلیون دلاری آتی برای اوکراین گنجانده خواهد شد.
ارائه تسلیحات نظامی به اوکراین، بیشتر کمتر از یک هفته پس از آن منتشر می‌شود که پنتاگون بسته کمک امنیتی ۱.۱ میلیارد دلاری را اعلام کرده بود.
سامانه‌های موشکی هیمارس که به عنوان «تغییرگر میدان بازی» توصیف می‌شوند، می‌توانند بر روی یک کامیون استاندارد ارتشی نصب شوند و با خدمه معدودی که شامل یک راننده، توپچی و رئیس بخش پرتاب‌کننده است، کار کنند.
این سامانه موشکی بردی در حدود ۸۰ کیلومتر دارد و به نیروهای دفاعی اوکراین این امکان را می‌دهد که در پشت خطوط روسیه به اهداف مهمی از جمله انبارهای مهمات، مواضع توپخانه دوربرد، پست‌های فرماندهی و سایت‌های پدافند هوایی حمله کنند.
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه به سی ان ان گفت: «آنچه اکنون شاهد آن هستیم نوعی تغییر در میدان جنگ است. اوکراینی‌ها در منطقه خارکیف بسیار خوب عمل کرده و از فرصت‌ها استفاده کردند. مبارزه در منطقه خرسون کمی کندتر پیش می‌رود اما آنها در حال پیشرفت هستند.»
وزارت دفاع آمریکا هفتم مهرماه فهرست کامل کمک‌های نظامی خود به اوکراین را منتشر و اعلام کرد که واشنگتن تاکنون بیش از ۱۷ میلیارد دلار کمک نظامی و تجهیزات ارسال کرده است.
در فهرست پنتاگون، بیش از یک هزار و ۴۰۰ سامانه ضدهوایی استینگر، ۸ هزار و ۵۰۰ سلاح ضد تانک جاولین، ۳۲ هزار سکوی زرهی، ۹۸۸ هزار خمپاره هویتزر، ۶۰ میلیون گلوله و مهمات سبک و ده‌ها هزار راکت و نارنجک ذکر شده است.

پنتاگون همچنین مقادیر زیادی سلاح سنگین از جمله بیش از ۱۵۰ قبضه توپ، ۲۰ فروند بالگرد Mi-۱۷، دویست دستگاه نفربر زرهی M۱۱۳ و ۱۶ سامانه موشکی توپخانه هیمارس به اوکراین ارسال کرده است.
آمریکا در جنگ روسیه و اوکراین علاوه بر تجهیزات نظامی ارسال شده این کشور به کی‌یف مثل کلاه ایمنی و تجهیزات الکترونیک، حداقل ۷۰۰ پهپاد و تعداد نامشخصی مین ضد نفر در اختیار دولت کی‌یف قرار داده است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه