شناسه: 91608
نقدی بر اظهارات گل‌محمدی؛

چرا استقلال و سپاهان تمرکز داشتند؛ پرسپولیس نه؟!

اظهارات سرمربی پرسپولیس پس از باخت به تراکتور بیشتر به توجیه شبیه بود تا دلیل منطقی برای یک شکست.
به گزارش جهت پرس، 

تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در ورزشگاه آزادی به مصاف تراکتور تبریز رفت که در این بازی با وجود به دست آوردن یک ضربه پنالتی که توسط مهدی ترابی تبدیل به گل نشد،‌ مقابل تیم تبریزی شکست خورد تا اولین باخت شاگردان یحیی گل‌محمدی در لیگ برتر فصل جاری رقم بخورد. البته این بازی درگیر حواشی زیادی بود که دامنه این حواشی به جریان بازی و همچنین به نشست خبری یحیی گل‌محمدی بعد از بازی کشیده شد.

گل‌محمدی در نشست خبری علت اصلی باخت تیمش را عدم تمرکز شاگردانش به دلیل اتفاقات رخ داده، پیش از بازی ارتباط داد و گفت اگر چندین پنالتی دیگر هم می‌زدند تبدیل به گل نمی‌شد تا به این وسیله نشان دهند که تیمش با آمادگی روحی و روانی وارد این بازی حساس نشده‌ است. اشاره سرمربی پرسپولیس به اتفاقاتی که گفته می‌شود از شب قبل از بازی و البته در جریان دیدار با تراکتور به وجود آمده و این مسائل تمرکز سرخ‌پوشان را برای بازی با تراکتور از بین برده بود.

موضوع هم اینجاست که سرمربی پرسپولیس مشخص نکرده که تیمی که چند ده میلیارد تومان بودجه برای تشکیل کادر فنی و بازیکنانش هزینه شده چرا برای چند بازی مهمی که میلیون‌ها هوادار پیگیر نتیجه آن بودند نباید تمرکز داشته باشد؟! کادر فنی و بازیکنانی را که کاملا حرفه‌ای می‌دانند چرا باید تفکری آماتور داشته باشند که به هر دلیلی پیش از یک مسابقه حساس تمرکز آنها از بین برود؟ وقتی همین بازیکنان و مربیان در زمان عقد قرارداد اعلام می‌کنند که حرفه‌ای هستند چرا باید ذهن خود را درگیر مسائلی کنند که باعث می‌شود میلیون‌ها هوادار به خاطر نتیجه به دست آمده سرخورده شوند؟

اجازه دهید مثال دیگری بزنیم؛ اگر یک جراح متخصص قلب در زمان عمل جراحی باعث مرگ کسی شود و سپس ادعا کند که به خاطر مسائل بیرونی تمرکز نداشته آیا این مسأله قابل قبول است؟‌ یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس این وظیفه را دارد که بازیکنانش را نه تنها از نظر بدنی و تاکتیکی بلکه از نظر ذهنی و روحی هم آماده مسابقه کند. پرسپولیس تیمی است که به گفته مسؤولان آن بیش از 30 میلیون هوادار دارد و مطمئنا  کسب نتیجه توسط این تیم باعث شادی و ناراحتی آنها می‌شود.

وقتی صحبت از تعهد کاری می‌شود باید پذیرفت که پرسپولیسی‌ها حتی اگر برای این بازی تمرکز نداشتند ایراد از خودشان بوده چون کادر فنی وظیفه داشته بازیکنان را برای این بازی آماده کند نه اینکه آنها درگیر مسائلی شوند که ارتباطی با فوتبال ندارد. اگر واقعا پرسپولیسی‌ها قصد نداشتند به هر دلیلی در بازی با تراکتور به زمین بروند پس چرا به اردوی قبل از بازی رفتند و چرا به ورزشگاه آزادی آمدند؟ اگر  واقعا تصمیم بر این بود که آنها به میدان نروند بهتر بود راه دیگری را در پیش می‌گرفتند نه اینکه با این اقدام باعث سرخوردگی میلیون‌ها هوادار خود شوند. بازی دیروز با تراکتور به پرسپولیسی‌ها نشان داد که فارغ از هر مسأله‌ای زمانی که پیراهن این تیم را بر تن می‌کنند باید بدون توجه به حواشی برای اعتلای نام این باشگاه و سربلندی هوادارانش تلاش کنند؛ همانطور که سپاهان و استقلال هم در شرایطی مشابه بازی کرده و حتی سه امتیاز را به دست آوردند آن هم بدون بهانه و عذر غیرموجه!

برچسب ها

ثبت دیدگاه