شناسه: 91159
حاشیه‌سازی از روی بی‌سوادی

آیا وزیر خارجه با پرچم وارونه و نقص ایران عکس یادگاری گرفته است؟

حسین امیرعبداللهیان با چابا کروشی رئیس مجارستانی هفتادو هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و گفت وگو کرد که پرچم موجود در محل ملاقات متعلق به کشور مجارستان است.
به گزارش جهت پرس، 

بر اساس پروتکل سازمان ملل در اتاق رئیس مجمع عمومی یک پرچم از سازمان ملل متحد و یک پرچم متعلق به کشوری است که رئیس مجمع عمومی از آن کشور انتخاب شده است.

بر این اساس، پرچم موجود در اتاق رئیس مجمع عمومی سازمان ملل بصورت سالانه و با تغییر رئیس مجمع تعویض می‌شود.

با توجه به برخی شباهت‌های پرچم کشور مجارستان با پرچم جمهوری اسلامی ایران، برخی رسانه‌ها به اشتباه اینگونه گمانه زنی کرده‌اند که پرچم ناقص و وارونه جمهوری اسلامی ایران در محل نصب بوده در حالیکه این پرچم متعلق به کشور مجارستان بوده است.

برداشت نادرست از پرچم محل دیدار امیرعبداللهیان و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل

وزیر امور خارجه ایران سال گذشته نیز با عبدالله شهید رئیس هفتادو ششمین مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کرد که اهل کشور مالدیو بود و پرچم آن کشور در اتاق محل دیدار و گفت وگو کرد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه نیز با انتشار اطلاعیه‌ای با توجه به برخی برداشت‌های رسانه‌ای مطرح شده در خصوص پرچم مربوط به دیدار امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با "چابا کروشی" رئیس نشست هفتاد و هفتم مجمع عمومی سازمان ملل متحد، اعلام کرد: همانگونه که در تصاویر دیدار دیگر وزرای امور خارجه و مقامات سایر کشورها با چابا کروشی رئیس نشست هفتاد و هفتم مجمع عمومی مشاهده می‌شود، علاوه بر پرچم سازمان ملل متحد، پرچم کشور مجارستان با توجه به ملیت رئیس این دوره مجمع عمومی در محل دیدار قرار داده شده که به لحاظ پروتکل‌های مربوطه امری رایج و معمول می‌باشد.

روابط عمومی وزارت امور خارجه به همراه این اطلاعیه تصاویر ملاقات برخی وزرای امور خارجه کشورها با رئیس مجمع عمومی ٧٧ سازمان ملل را نیز منتشر کرده است.

برداشت نادرست از پرچم محل دیدار امیرعبداللهیان و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل

برداشت نادرست از پرچم محل دیدار امیرعبداللهیان و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل

برچسب ها

ثبت دیدگاه