شناسه: 91040
علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه:

آمادگی گروه‌های تروریست نشان از نقشه از پیش طراحی شده دارد/ علاقه طبیعی مرد و زن به سمت برهنگی نیست

پناهیان درباره وقایع و اغتشاشات اخیر گفت: در کشورهای غربی برهنگی جز با سیاست و اهداف امنیتی سرمایه‌داران بزرگ ایجاد نشده است.
به گزارش جهت پرس، 

علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه درباره نقشه‌های دشمنان بیگانه و تحریک مردم به اغتشاشات گفت: بر اساس بعضی از نظر سنجی‌ها حتی کسانیکه حجاب درستی ندارند از نظر اعتقادی قائل به حجاب هستند اما بنا به دلایلی خود را ملزم به حجاب نمی دانند. آنگونه که فقه را تفصیل داده ایم درباره آثار احکام خدا بحث علمی نکرده ایم به همین خاطر بیش از ۴۰ سال، مسئله ای مثل حجاب هنوز محل بحث است و مباحث عمیقی در این خصوص انجام نمی شود. خداوند در قرآن کریم برای ایجاد انگیزه حجاب می فرماید خانم ها حجاب داشته باشند تا آزرده نشوند و اصلا در ایجاد انگیزه حجاب مبحث بهشت و جهنم شاید کاربردی نباشد.

تا به امروز چه برنامه‌هایی در صدا و سیما و کتاب‌هایی را در جامعه منتشر کرده‌ایم که بگوییم در اروپا و جوامع غربی منافع برهنگی و ضررهای آن چیست؟

بیشتر روایاتی که در خصوص نماز شب است به آثار دنیوی آن پرداخته است در حالی که عده ای از این آثار غافل هستند.دشمنان مسیر اشتباهی را دنبال می‌کنند چراکه فکر می کنند اگر موافق بی‌حجابی باشند مردم نیز از آن‌ها حمایت می‌کنند در حالی که اینگونه نیست. در کشورهای غربی برهنگی جز با سیاست و اهداف امنیتی سرمایه‌داران بزرگ ایجاد نشده است چرا علاقه طبیعی مرد و زن به سمت برهنگی نیست و قدرت‌های غربی و سرمایه‌داری هزینه‌های گزافی انجام داده اند تا جوانان به سمت برهنگی بروند.

(با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر) آماده شدن سریع گروه‌های مسلح کومله و اغتشاش سازمان دهی شده مشکوک و رفتارهای عناصر ضد انقلاب با این سرعت، سوال برانگیز و نشان از نقشه از پیش طراحی شده است لازم است طلبه‌ها با استفاده از روایات و علوم تجربی مباحث اجتماعی مسئله حجاب را تبیین کنند. ستاد امر به معروف و نهی از منکر بخشی از بودجه خود را صرف تولید کتاب‌هایی نماید که مسئله حجاب را به درستی تبیین می‌کنند. هر کسی کمک به عقلانیت کند در حقیقت به دین کمک نموده است چرا که دین اسلام چیزی جز عقلانیت نیست.

برچسب ها

ثبت دیدگاه