شناسه: 90971
گزارش تحلیلی یک نهاد غربی؛

ابعاد دستورات جدید پوتین در جنگ اوکراین چیست؟

در این گزارش به ابعاد دستورهای پوتین در جنگ با اکراین با پاسخ به چهار سوال پرداخته شده است.
به گزارش جهت پرس، 

اندیشکده تبیین نوشت: اندیشکده «شورای روابط خارجی» در یادداشتی به چهار پرسش درباره دستورات جدید رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر فراخوانی نیروهای ذخیره و برگزاری رفراندوم الحاق مناطقی از اوکراین، پاسخ داده است که خلاصه‌ای از آن در ادامه می‌آید:

1- اهمیت دستورات
فراخوانی نیروها نشان می‌دهد روسیه در حال برنامه‌ریزی برای یک نبرد طولانی‌مدت است. کرملین امیدوار است که الحاق نیز بتواند بازدارندگی هسته‌ای روسیه را به این محدوده‌ها تعمیم داده و غرب را از حمایت بیشتر از اوکراین باز دارد.

2- تأثیر داخلی برای روسیه
فراخوانی نیروها می‌تواند نارضایتی‌هایی ایجاد کند. احتمالاً وزارت دفاع، سربازان وظیفه و دانشجویان را از این امر مستثنا نماید تا از شدت نارضایتی بکاهد.

3- واکنش آمریکا و ناتو
ایالات متحده باید تأکید کند که تهدید پوتین به دفاع از مناطق الحاقی حتی با تسلیحات هسته‌ای، بهای سنگینی برای روسیه خواهد داشت. هم‌چنین آمریکا و ناتو باید از چین و هند بخواهند که مخالفت خود با کاربرد تسلیحات هسته‌ای را اعلام کنند.

 4-چشم‌انداز صلح
این جنگ برای اوکراین حیثیتی است و عقب‌نشینی نخواهد کرد. پس جنگ فرسایشی‌تر خواهد شد و تا زمانی که هر یک از طرفین باور داشته باشند که می‎توانند در میدان جنگ پیروز شوند، دیپلماسی کار نخواهد کرد.

روسیه

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه