شناسه: 90872
نماینده مجلس:

مردم به خاطر فوت مهسا امینی دو روز اعتراض کردند و تمام شد/ هر کس از این به بعد به خیابان بیاید، لیدر جریان معاند است!

احد آزادی خواه گفت: مردم در دو روز گذشته شعارهایشان را دادند و رفتند و تمام شد و فکر نمی‌کنم در روز‌های آتی ادامه داشته باشد و از این به بعد اگر اتفاقی بیفتد سازمان‌یافته و توسط جریان معاند است.
به گزارش جهت پرس، 

  دو، سه روزی است که شهر‌های مختلف کشور در پی درگذشت مهسا امینی در گشت ارشاد، ملتهب شده و اعتراضات خیابانی شکل گرفته است. رویداد۲۴ در این باره با احد آزادی‌خواه نماینده ملایر گفت‌وگو کرده است. او می‌گوید: گشت ارشاد وظیفه نداشت که همه بار تکالیف حجاب و عفاف جامعه را به دوش بکشد. ما قانون عفاف و حجاب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را داریم که تمام دستگاه‌های اجرایی را از صدا و سیما گرفته تا وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، سازمان اوقاف و... مکلف کرده تا آن را اجرا کنند، پس نمی‌شود گفت تمام این دستگاه‌ها کارشان را انجام ندهند و همه را محول کنیم به گشت ارشاد.

نماینده ملایر می‌گوید: گشت ارشاد، قوه قهریه نظام است و جای آن مشخص است. جایی که موضوع آن، هنجارشکنی علیه اصول نظام باشد، ما گشت ارشاد نیاز داریم، اما اینکه بدحجابی‌ها و پوشش‌های خاص کف خیابان را بخواهیم مواجهه کنیم آن هم صرفاً با گشت ارشاد، اشتباه بزرگ است. اعتقاد دارم افرادی که ما در خیابان می‌بینیم که مدل خاص پوشش دارند به هیچ عنوان هنجارشکن نیستند، بلکه این افراد معتقد به نظام و این آب و خاک هستند و باید با آن‌ها مثل یک شهروند دارای حقوق عامه برخورد کرد.

آزادی‌خواه می‌گوید: من به برخورد‌هایی که تاکنون توسط گشت ارشاد صورت گرفته، نقد دارم. در خصوص موضوع خانم مهسا امینی، ضمن عرض تسلیت به خانواده‌اش، جریانی که در کشور اتفاق افتاد در واقع بهانه‌ای شد برای ضدانقلاب و معاندین. ما اعتقادمان بر این نیست اگر قرار باشد کسی از خون فردی دفاع کند موجب ریختن خون دیگری شود. این ناامنی ایجاد کردن‌ها و به خیابان ریختن‌ها و البته هدف از کشته‌سازی‌ها، کار ضدانقلاب است و از این‌رو، نظام در این راستا باید اقتدار خود را نشان دهد و با این جریان معاند و ضدانقلاب مقابله جدی کند تا امنیت مردم را به خطر نیفتد.

او می‌گوید: مردم اگر اعتراض دارند، دستگاه‌های مرتبط موظفند گزارش دقیق را جمع‌بندی و به آن‌ها اطلاع دهند و اگر فرد یا افرادی مقصرند آن‌ها را به سزای اعمالشان برسانند. حال اگر گزارش دادند و کسی آمد کف خیابان باید با آن‌ها برخورد جدی کنند، اما برخورد با مردم را قبول ندارم، بلکه لیدر‌ها و جریان‌ساز‌ها مدنظرم است و نهادهای امنیتی باید آنها را بگیرند. در آشوب‌های خیایانی، لیدر حرف اول را می‌زند. این کسانی که دیروز و روز گذشته آن به خیابان آمدند و اعتراض کردند به اعتقاد من، مردم بودند و باید آن‌ها را هدایت کرد.

این چهره اصولگرای مجلس گفته مردم در دو روز گذشته شعارهایشان را دادند و رفتند و تمام شد و فکر نمی‌کنم در روز‌های آتی ادامه داشته باشد. بخشی از مردم انتقادی داشتند، گفتند و تمام شد و از این به بعد اگر اتفاقی بیفتد سازمان‌یافته و توسط جریان معاند است که نظام باید با قاطعیت با آن مقابله کند.

منبع: رویداد 24

برچسب ها

ثبت دیدگاه

یک ایرانی | پنجشنبه, 06/31/1401 - 13:59 | | پاسخ | پیوند ثابت
این همه جوون کشته شد اعصاب ملت بهم ریخته من که یک مادرم به خاطر این دختره جگرم اتیش گرفته خوب مگه کارای دیگه مملکت تموم شده که فقط کشتن یه دختر جزو اولویت ها بود حال ادم از بعضی کارها بهم میخوره حالا ما داریم این همه گرونی رو تحمل میکنیم دیگه دل ملت خون نکنید به خدا زشته با این کارا بدتر جوونارو دارید از اسلام دور میکنید
شهرام | پنجشنبه, 06/31/1401 - 18:37 | | پاسخ | پیوند ثابت
مشگل کشور و باعث اتفاقات اخیر امثال شماها هستید که نه سواد دارید نه آگاهی نه علم مدیریت و انقدر آگاهی فهم شعور نداری که متوجه بشییکی از مشکلات این ملت برخورد قهری و تحقیر آمیز باهاشونه!!!فکر کردی با تهدید ارعاب کشتن مشکلات تون حل میشه!!اگه اینجوری بود
تمام بی لیاقت ها و آدمکش های تاریخ الان سرکار بودندکه!!!اگر این نظام که حاصل خون شهیدان و خون دل این مردمه قرار هست باقی بمونه تنها راهش اینه که مسئولان و مدیران رده بالا و دلسوزان واقعی نظام و کشور تعارف رو کنار گذاشته و تو امثال تورو تسویه کنند و اونهایی دلشون برای مردم و کشور میتپه رو سرکار بیارن فقط همین.