شناسه: 68694
رسانه غربی اعلام کرد

تأیید واکسن استنشاقی کرونا برای دز یادآور در چین

یک شرکت واکسن سازی چینی اعلام کرد: واکسن کرونای استنشاقی آنها مجوز استفاده اضطراری را به عنوان دز یادآور دریافت کرده است.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، شرکت سازنده CanSino Biologics اعلام کرد اولین واکسن استنشاقی کرونا در جهان توسط اداره ملی محصولات پزشکی چین (NMPA) برای استفاده به عنوان دز تقویت کننده تایید شده است. این واکسن که "Convidecia Air" نام دارد، نسخه استنشاقی واکسن ناقل آدنوویروسی شرکت  کونویدسیا (Convidecia) است.

این شرکت گفت که این واکسن را برای افرادی که ترجیح می دهند، واکسن تزریقی استفاده نکنند، ارائه می شود و افزود که واکسن جدید می تواند پس از فقط یک بار نفس کشیدن، مصونیت در برابر کرونا را ایجاد کند.

به گفته این شرکت، نتایج فاز سوم نشان می‌دهد که واکسن جدید می‌تواند ایمنی هومورال، سلولی و مخاطی قوی را برای دستیابی به حفاظت سه‌گانه ایجاد و به طور مؤثر عفونت و انتشار ویروس را مهار کند.

انواع مختلفی از واکسن‌های کرونا از شرکت‌های مختلف در چین وجود دارد. براساس داده های کمیسیون بهداشت ملی چین (NHC) بیش از 3.4 میلیارد دوز واکسن در چین استفاده شده است.

رویترز به نقل از این شرکت نوشته که مشخص نیست واکسن چه زمانی به بازار عرضه می شود، زیرا هنوز مجوزهای اداری مورد نیاز است. این شرکت در ادامه اعلام کرد: البته این موضوع به وضعیت کرونا در داخل و خارج از این کشور و همچنین نرخ واکسیناسیون در چین بستگی دارد.

برچسب ها

ثبت دیدگاه