شناسه: 66682

افزایش تیم‌های سیار خون‌گیری در روزهای تاسوعا و عاشورا

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: در کنار پایگاهها تیم‌های سیار خون‌گیری و در بعضی مراکزی که عزیزان عزادار برای عزاداری مراجعه می‌کنند، سعی می‌کنیم که در برخی مراکز هم تیم‌های فعال حضور داشته باشند و جزئیات آن توسط رسانه اعلام خواهد شد.
به گزارش جهت پرس، 

مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران: متاسفانه ما سامانه سیار خون‌گیری نداریم که بتوانیم روستاها یا بخش‌های کوچک را پوشش بدهیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به ناچار مجبور هستیم مراکزی که برای انتقال خون وجود دارد را فعال کرده و کاری که از دست ما برمی‌آید، این بوده است که تمام کارکنان ما تمام وقت فعال شوند و حتی گاهی تا ۲ الی ۳ نیمه شب هم همکارانم سرکار خود حضور دارند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران همچنین یادآور شد: در کشور ۲۰۰ پایگاه انتقال خون داریم و ۱۷ عدد از این پایگاهها در استان تهران قرار دارند و عمدتا همه این پایگاهها فعال هستند.

جمالی اضافه کرد: در کنار پایگاهها تیم‌های سیار خون‌گیری و در بعضی مراکزی که عزیزان عزادار برای عزاداری مراجعه می‌کنند، سعی می‌کنیم که در برخی مراکز هم تیم‌های فعال حضور داشته باشند و جزئیات آن توسط رسانه اعلام خواهد شد.

وی در ادامه تاکید کرد: ما به طور عادی در استان تهران ۲ _ ۳ تیم داریم و البته در مناسبتهایی مثل تاسوعا و عاشورای حسینی،بنابر ظرفیت تیم‌های سیار را به ۵ _ ۶ تیم می‌رسانیم تا مردم در صورت تمایل به اهدای خون مشکلی نداشته باشند و این مراکز جدا از مراکز ثابت است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه