شناسه: 65820

دو روایت از قوانین نگهداری سگ و گربه در اسپانیا و هلند

دیدن صحنه‌های دردناک تیکه پاره شدن کودکان و توله‌های حیات وحش در هیچ کشور متمدنی قابل تحمل نیست. دولت کانادا به محض آنکه کایوت‌هایی که در اثر غذارسانی رفتار تهاجمی پیدا کرده بودند، دستور کشتن آنها را صادر کرد.
به گزارش جهت پرس، 

حسین آخانی استاد دانشگاه تهران که گزارشی از سفر به اسپانیا نوشته، درباره قوانین مربوط به نگهداری سگ و گربه در این کشور توضیح داد:

مردم ما شناخت بسیار ناقصی در مورد غرب دارند. حدود ۴۰درصد خانواده‌های جمعیت ۴۷میلیونی اسپانیا دارای پت هستند. ۲۲درصد خانواده‌ها دارای سگ (حدود 5 میلیون) هستند. با این وجود شما در خیابان به ندرت به سگ برخورد می‌کنید و به هیچ عنوان گربه‌ای دیده نمی‌شود (حداقل در شهری که من هستم). من در مسیر شهر مالاگا تا آلمریا در امتداد دریای مدیترانه حتی یک سگ ولگرد ندیدم. 

قوانین سفت و سختی برای ورود حیوانات به مناطق عمومی است. ورود حیوانات به استثنای راهنمای نابینایان به پارک‌های خانوادگی ممنوع است. در روز اول سفرم که به بیرون و ساحل رفتم، حتی یک سگ هم ندیدم. 
وقتی اینجا را با محل زندگی خودم در تهران مقایسه می‌کنم نمی‌توانم قبول کنم که بی فکری جماعتی لجوج و ناآگاه، محل زندگی ما را به یک کثافت خانه تبدیل کرده است. حجم بالای مدفوع گربه و سگ و اخیرا فضله‌های کبوتر چاهی، کم کم تهران و دیگر شهرهای ما را به خیابان‌های هند شبیه کرده است.

این بلوبشویی ناشی از بعضی قوانین و رفتارهای سلیقه‌ای غلط است. من جای قانونگذاران بودم، به جای ممنوعیت از همین قوانین کشورهای اروپایی الگو می‌گرفتم که داشتن سگ و گربه و دیگر حیوانات مجاز در صورت داشتن مجوز، شناسنامه بهداشتی و پرداخت بیمه و مالیات و نبود معارض و فضای مناسب آزاد است. 

دستگاه‌های مسئول باید سگ و گربه‌های آزاد را جمع آوری و با اعلام عمومی بین دوستداران آنها تقسیم کنید. اگر برای آنها علاقه‌مندی پیدا نشد با نظر متخصصین مانند بسیاری از کشورهای دنیا برای آنها (از نگهداری در پناهگاه با پول حامیان تا صادرات و خوابانیدن) تصمیم بگیرند. از بخش خصوصی هم می‌توان کمک گرفت که در هر محله یا منطقه یک پارک ویژه سگ و یا گربه درست کنند که با نگهبان کنترل شود.

 دیدن صحنه‌های دردناک تیکه پاره شدن کودکان و توله‌های حیات وحش در هیچ کشور متمدنی قابل تحمل نیست. دولت کانادا به محض آنکه کایوت‌هایی که در اثر غذارسانی رفتار تهاجمی پیدا کرده بودند، دستور کشتن آنها را صادر کرد. 

ویدئو هم مربوط به مشاهداتی در همین‌ باره در هلند است که صفحه @farang_nevesht آن را منتشر کرده است:


دو روایت از قوانین نگهداری سگ و گربه در اسپانیا و هلند | دانلود

برچسب ها

ثبت دیدگاه