شناسه: 65170
پول می‌گیرم به جات آزمون بین‌المللی می‌دم!

چرا ایتالیا دانشجویان ایرانی را به راحتی پذیرش می‌کند؟

چند روز قبل لیستی از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا منتشر شد که خبر از قبولی تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در این آزمون را می‌داد اما ماجرا چه بود؟
به گزارش جهت پرس، 

کانال تلگرامی روزنامه فرهیختگان نوشت: چند روز قبل لیستی از پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا منتشر شد که خبر از قبولی تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در این آزمون را می‌داد.

بر اساس فهرست اسامی منتشر شده در وبسایت این دانشگاه، از میان 318 فرد متقاضی که با موفقیت حد نصاب امتحان ورودی را به دست آورده اند، 236 نفر، معادل 75 درصد، ایرانی هستند و حتی نشان داده شده بود که ۱۶ نفر اول تمام درس‌ها را ۱۰۰ درصد زده‌اند.

اما واقعیت ماجرا چه بود؟

بررسی‌های رصدخانه مهاجرت ایران نشان می‌دهد که گروهی در ایران با دریافت مبالغ مختلف، به جای داوطلبان در آزمون داروسازی دانشگاه رم شرکت کرده‌اند تا با گرفتن نمره برتر واسطه حضور آنها در این دانشگاه شوند.

دریافت بورسیه سالیانه 6 هزار یورویی در کنار ساده‌تر بودن دریافت پذیرش از مهم ترین انگیزه‌های متقاضیان برای متوسل شدن به چنین اقدامی بوده.

 تحقیقات میدانی نشان می‌دهد که این تقلب ها محدود به شرکت در آزمون و گرفتن پذیرش در دانشگاه های ایتالیا نیست و گروه‌های دیگری در ایران مشغول به فعالیت هستند که با دریافت هزینه حداقل هزار یورویی حاضر هستند به جای داوطلب در هر آزمونی شرکت کنند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه