شناسه: 65032
تلوبیون در تصرف جومونگ!

نگاهی به پربیننده‌ترین اپیزودهای یک ماه اخیر تلوبیون/ تلویزیون مخاطبانش را ناامید کرد

نگاهی به پربیننده‌ترین اپیزودهای تلوبیون در بازه زمانی یک ماهه، نمایی کلی از علاقه عموم مخاطبان فیلم و سریال تلویزیون ملی از میان سریال‌های پرمخاطب‌ این رسانه را نشان می‌دهد.
به گزارش جهت پرس، 

بستر پخش آنلاین «تلوبیون» به عنوان نخستین سرویس ایرانی پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صـدا و سـیما، امروزه عنوان مهم‌ترین و پربازدیدترین مرجع تماشای محتوای شبکه‌های مختلف رسانه ملی را به همراه دارد.

بررسی آمار نظرسنجی‌های ماهانه مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما یا نگاهی به پربیننده‌ترین اپیزودهای تلوبیون در یک بازه زمانی معین، نمایی کلی از علاقه عموم مخاطبان فیلم و سریال تلویزیون ملی از میان سریال‌های پرمخاطب‌ این رسانه را نشان می‌دهد. آماری که در سال‌های اخیر و همزمان با قابلیت مشاهده آنلاین محتوا در تلوبیون بیش از پیش حائز اهمیت است. از این رو، با پیش فرض وجود رابطه‌ میان تماشای یک محتوا و علاقه‌مندی به آن، نگاهی به پربیننده‌ترین اپیزودهای مشاهده شده در پلتفرم تلوبیون انداخته‌ایم.

کره‌ای‌ها پیشتاز در جذب ذائقه مخاطبان تلویزیون

سریال‌های کره‌ای در حدود دو دهه است که از شبکه‌های مختلف صداوسیما به روی آنتن می‌رود، در این میان سریال‌های پرمخاطب کره‌ای نیز چندین بار بازپخش شده است. شروع نمایش سریال‌های کره‌ای با سریال «جواهری در قصر» آغاز شد و با «افسانه جومونگ» به اوج خود رسید. یجواهری در قصر» در سال ۲۰۰۳ میلادی توسط کانال ام‌بی‌سی با بودجه‌ای معادل ۱۵ میلیون دلار تولید شد. این سریال توانست به ۹۱ کشور از جمله ایران صادر شود و درآمدی در حدود ۱۰۳٫۴ میلیون دلار نصیب سازندگانش کند. «افسانه جومونگ» نیز سریال تلویزیونی تاریخی‌ای است که از آوریل ۲۰۰۶ تا مارس ۲۰۰۷ میلادی در شبکه کره‌ای ام‌بی‌سی به نمایش در آمد. شاید بتوان علت جذابیت و استقبال قابل توجه مخاطبان ایرانی از این سریال‌ها را در جذابیت ژانر تاریخی و اسطوره‌ای، وجوه دراماتیک موجود در این آثار و نمایش سنت‌های اخلاقی دانست. رفته رفته به قدری میزان پخش این سریال‌ها از تلویزیون زیاد شد که تعداد آثار کره ای آنتن تلویزیون از آثار داخلی پیشی گرفت.

تکرار«افسانه جومونگ» پربیننده‌ترین محتوای تلوبیون

پربازدیدترین اپیزودهای یک ماه اخیر بستر پخش آنلاین تلوبیون نشان می‌دهد که قسمت ۳۱ این مجموعه تلویزیونی، پس از قسمت پایانی مسابقه استعدادیابی «عصر جدید» با آمار ۵۲۲ هزار بار مشاهده، پربیننده‌ترین محتوای نمایشی در میان کاربران این بستر پخش آنلاین است. قسمت ۳۱ «افسانه جومونگ» آمار ۴۹۲ هزار و ۷۷۵ بار مشاهده را به ثبت رسانده است. 

جومونگ

پس از قسمت ۳۱ «افسانه جومونگ»، به ترتیب قسمت ۵۳ با ۴۶۹ هزار بازدید، قسمت ۴۳ با ۴۳۶ هزار، قسمت ۳۵ با ۴۳۵ هزار مشاهده و قسمت ۲۹ با ۴۱۴ هزار بار مشاهده، پربیننده‌ترین اپیزودهای یک ماه اخیر تلوبیون است. 

«ستایش ۳» پربازدیدتر از «برف بی صدا می‌بارد» و «مستوران»

به استناد آمار در دسترس سامانه «تلوبیون»، در میان پرمخاطب‌ترین سریال‌های نمایش داده شده تلویزیونی، قسمت‌هایی از فصل سوم مجموعه تلویزیونی ستایش و قسمت اول سریال «مستوران» به چشم می‌خورد. در میان اپیزودهای مربوط به سریال‌های داخلی، قسمت ۸ فصل سوم سریال ستایش با ۲۸۳ هزار بار مشاهده، پربازدیدترین اپیزود یک ماه اخیر تلوبیون به شمار می رود.

ستایش

پس از آن به ترتیب قسمت نهم، یازدهم و هفتم «ستایش ۳» و قسمت اول مجموعه تلویزیونی «مستوران»، در میان ۵ اپیزود پربازدید سریال‌های ایرانی در ماه گذشته دیده می‌شوند.

نکته تأمل برانگیز آمار تلوبیون این است که در میان سریال‌های تلویزیونی در حال پخش، سریال بازپخش شده «ستایش ۳» با اختلاف چشمگیری نسبت به مجموعه‌های جدید «مستوران» و «برف بی صدا می‌بارد»، توجه مخاطبان بیشتری را به خود جلب کرده‌ است. این به ما نشان می‌هد که تلویزیون ایران در سال‌های اخیر از جهت تولیدات تولیدات نمایشی فیلم و سریال، عملکرد مطلوبی را به ثبت نرسانده و اگر از نظر مسئولان رسانه ملی مغفول واقع شود، مسیر کاهش مخاطبان تلویزیون با سرعت بیشتری راه خود را در پیش می‌گیرد.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه