شناسه: 63676
در دیدار با وزیر خارجه سوریه؛

امیرعبداللهیان: ایران و سوریه مواضع مشترکی درباره تحولات منطقه دارند

وزیر امور خارجه بیان کرد که ایران و سوریه درباره تحولاتی که در منطقه رخ می دهد مواضع مشترکی دارند.
به گزارش جهت پرس، 

حسین امیرعبداللهیان روز شنبه در دیدار با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه افزود: معتقدیم سفر اخیر رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدارهای او با رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور و مسئولان دولت سفر تاریخی و سرنوشت‌ساز بود.

وزیر امور خارجه با مشترک توصیف کردن مواضع ایران و سوریه درباره تحولات منطقه افزود: می‌خواهم به این نکته تاکید کنم که سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به تهران، نقطه عطفی در روابط دو کشور محسوب می‌شود.

امیر عبداللهیان ادامه داد: شکی نیست که روابط ایران و سوریه استراتژیک است و حضور عالی‌رتبه هیات های دو کشور، نشان‌دهنده عمق این روابط است.

وی یادآور شد: خوشحالیم که سطح گردشگری  تهران - دمشق در حال پیشرفت است و شاهد هستیم که گردشگران و زائران به دو کشور سفر می‌کنند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: خوشحالیم که سوریه مراحل جنگ و بحران را پشت سر گذاشته و سلام می‌کنیم به همه شهدای ایرانی و سوری که در دفاع از حرم و مبارزه تروریست‌ها جان خود را فدا کردند.

وزیر امور خارجه به منظور گفت‌وگو و تبادل نظر با مقامات عالی سوریه امروز وارد دمشق شد و در فرودگاه مورد استقبال فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در بدو ورود به دمشق به خبرنگاران گفت: سفر اخیر رئیس جمهوری سوریه به تهران نقطه عطف جدیدی در روابط دو کشور به شمار می‌رود. در این سفر وارد مرحله جدیدی از همکاری‌های همه‌جانبه در حوزه‌های متنوع اقتصادی و تجاری شدیم. امروز فرصت بسیار خوبی است که با همکارم  فیصل المقداد آخرین وضعیت مناسبات دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

وزیر امور خارجه سپس با بشار اسد رییس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

منبع: ایرنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

حبیب اله منصوری | یکشنبه, 04/12/1401 - 00:50 | | پاسخ | پیوند ثابت
از قدیم میگن.. ضرب المثل کوری عصا کش کور دگر شود سوریه که گور داره که کفن داشته باشه که برای ما فایده داشته باشه مسخره کرده مردک هردم هی سوریه بابا به فکر کشورت باش داره نابود میشه مردم بیچاره کردین