شناسه: 63478

صادرات واکسن ایرانی کرونا به ونزوئلا

ایران با امضای تفاهم نامه‌ای با ونزوئلا نخستین محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن کرونای ایران برکت را به این کشور ارسال می‌کند.
به گزارش جهت پرس، 

 با امضای تفاهم نامه بین "اکبر برندگی"، رئیس گروه دارویی بنیاد برکت و "پدرو فرناندز"، معاون وزیر بهداشت ونزوئلا در تاریخ 8 تیرماه، نخستین محموله 100 هزار دوز واکسن کوو ایران برکت به این کشور آمریکای لاتین ارسال و تحویل مقامات ذیربط گردید.

در سفر هیئت دارویی بنیاد برکت به سرزمین بولیوار، علاوه بر بسترسازی صادرات واکسن ایرانی به حیاط خلوت امریکا، درباره صادرات دارو و تجهیزات پزشکی کشورمان نیز با مقامات وزارت بهداشت و شرکت های خصوصی فعال در حوزه سلامت مذاکرات مفصلی انجام شد.

صادرات واکسن کوو ایران برکت به کشورهای نیکاراگوئه و ونزوئلا، توانمندی بالای فناوری و استعداد بالای دانشمندان ایرانی در تولید واکسن و غلبه بر یکی از مهلک ترین پاندمی‌های شناخته شده بشری را با افتخار تمام به رخ جهانیان کشید.

تحریم‌های غیرانسانی و ظالمانه آمریکا علیه مردم و ‌دولت ونزوئلا، حتی خرید واکسن و دارو در ایام کرونا را برای این کشور بسیار سخت و پرهزینه کرده است. باتوجه به تجارب موفق ایران در دستیابی به خودکفایی 97 درصدی تولید دارو و اقلام پزشکی ، طرف ونزوئلایی ضمن تمجید پیشرفت‌های چشمگیر کشورمان در حوزه های مختلف بهداشت و سلامت، بسیار علاقمند است الگوی موفق ایران در  غلبه بر تحریم دارویی را بعنوان یک مدل موثر و ‌کارآمد، سرمشق خود قراردهد.

مذاکرات در این زمینه بین طرفین ادامه دارد که امید می‌رود شاهد خبر موفقیت‌های بیشتری از صادرات صنایع دارویی  کشورمان به ونزوئلا و آمریکای لاتین باشیم.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه