شناسه: 63082

امیرعبداللهیان فردا به ترکیه می رود

چاووش اوغلو در بیانیه ای کوتاه از سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

«مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه امروز اعلام کرد که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران به آنکارا سفر می کند.

در بیانیه کوتاه صادره از سوی وزیر خارجه ترکیه در این خصوص آمده است: هدف از این سفر بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی و نیز توسعه و تعمیق روابط فیمابین خواهد بود.

بر اساس این بیانیه، وزیر خارجه ایران فردا دوشنبه به ترکیه سفر خواهد کرد.

در همین رابطه، در گفتگوی تلفنی هفته پیش حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با «مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه، طرفین پیرامون مسائل مورد علاقه از جمله روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ترکیه در این مکالمه تلفنی دعوت بعمل آمده از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به ترکیه را مورد تاکید مجدد قرار داد و ابراز امیدواری کرده بود: تداوم ارتباطات میان مسئولین دو کشور موجبات ارتقاء مناسبات دوجانبه و افزایش همکاریهای متقابل را فراهم نماید.

امیرعبداللهیان با تقدیر از دعوت همتای ترکیه ای خود، از عزم تهران برای ارتقاء بیش از پیش مناسبات با ترکیه خبر داده و ابراز امیدواری کرد تا رایزنی های بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

منبع: اقتصاد نیوز

برچسب ها

ثبت دیدگاه

ایران باستان … | دوشنبه, 04/06/1401 - 01:58 | | پاسخ | پیوند ثابت
سلام اگر ترکیه سفر اردوغان را به ایران لغو کرده ....‌ وسفر وزیر خارجه ما را هم دوبار لغو کرده ....‌ نباید به ترکیه باج داد ..‌‌ نیازی به ترکیه فریبکار نداریم دشمن ما ترکیه هستش در فهرست خطرتاکترین همسایه برای تمامیت ارضی و تمام مسائل دیگر