شناسه: 63065
رسانه‌های اسرائیلی:

آمادگی‌ برای انحلال کنست وجود دارد

شبکه واللا گزارش داد، پارلمان اسرائیل برای اتخاذ تصمیمی سرنوشت ساز جهت انحلال کنست آماده می‌شود و پیش‌بینی می‌شود که با این قانون در بررسی دوم و سوم نهایتاً در چهارشنبه آتی موافقت شود.
به گزارش جهت پرس، 

سایت واللا اعلام کرد، درصورتی که ائتلاف و اپوزیسیون موفق به دست یابی به حل و فصل‌هایی درخصوص پاره‌ای از مسائل باقی مانده شوند، انحلال کنست بعد از موافقت با این قانون در بررسی دوم و سوم صورت خواهد گرفت. کمیسیون قانون اساسی در کنست امروز (یکشنبه) به ریاست گلعاد کاریف، عضو کنست از حزب کارگر برای بررسی قانون انحلال کنست تشکیل جلسه می‌دهد.

در بررسی نخست، اعلام شد که مذاکرات درمورد انحلال کنست این بار با دفعه‌های قبل متفاوت است. اما مشاور قضائی کنست اعلام کرده که این کمیسیون اختیاراتی برای انجام این کار را ندارد.

رسانه‌های عبری زبان همچنین گزارش دادند که کمیسیون وزارتی قانون گذاری، امروز همچنین دو پیشنویس قانون را بررسی خواهد کرد که هدف از آنها، ممانعت از تشکیل دولت توسط یک فرد متهم در پرونده‌های کیفری است. اما فرصت موافقت با پیشنویس قوانینی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل بسیار ناچیز است و در عین حال، این بررسی‌ها با هدف فشار بر اپوزیسیون جهت دست یابی به توافق‌هایی درمورد انحلال کنست است.

منبع: ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه