شناسه: 63058

فیلم/ تظاهرات اعتراضی علیه نشست سران گروه ۷ در آلمان

شمار زیادی در منطقه کوهستانی "باواریا" در آلمان به برگزاری نشست سران هفت کشور صنعتی جهان اعتراض کردند.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، شمار زیادی در منطقه کوهستانی "باواریا" در آلمان به برگزاری نشست سران هفت کشور صنعتی جهان اعتراض کردند.

سران کشور‌های صنعتی موسوم به گروه ۷ از روز یکشنبه در جنوب آلمان، در شرایطی که جامعه جهانی درگیر بحران ناشی از جنگ اوکراین و امنیت غذایی و تغییرات اقلیمی است، گردهم می‌آیند.

سران این کشورها ازجمله جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در باواریا برای شرکت در اجلاس سالانه گروه هفت متشکل از کشور‌های آلمان، کانادا، فرانسه، ایتالیا و ژاپن دیدار می‌کنند.

هزاران پلیس برای تامین امنیت این جلسه که تا روز سه شنبه در مجتمعی مجلل در دامنه کوه‌های آلپ برنامه ریزی شده است، بسیج شده اند.

روز شنبه نیز ، صد کیلومتر دورتر، هزاران تظاهرکننده، در خیابان‌های مونیخ در اعتراض به شرایط اقلیمی تجمع کردند.

حمایت از اوکراین در مقابل تهاجم روسیه محور این نشست و نشست آتی سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو در مادرید خواهد بود.

سران گروه هفت مذاکرات خود را در واقع با جلسه‌ای در مورد اقتصاد جهانی آغاز خواهند کرد که با افزایش نرخ تورم و به ویژه با افزایش هزینه انرژی و مواد غذایی مرتبط است.

اندونزی، هند، سنگال، آفریقای جنوبی و آرژانتین، ازجمله کشور‌های نوظهور اقتصادی هستند که در معرض خطر کمبود مواد غذایی و بحران آب و هوا، با هدف ایجاد پاسخ‌های مشترک به این چالش‌ها به نشست گروه هفت دعوت شده اند.


تظاهرات اعتراضی علیه نشست سران گروه ۷ در آلمان | دانلود

منبع: صدا و سیما

برچسب ها

ثبت دیدگاه