شناسه: 62598
توضیحات قاضی‌زاده هاشمی درباره تخلفاتی مجموعه ‌های بنیاد شهید؛

هنوز حجم اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده را نمی‌دانیم

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگوی، درباره فعالیت‌های خود، مطالبات ایثارگران و برخی از مشکلات جامعه هدف پاسخ داد.
به گزارش جهت پرس، 

قاضی زاده هاشمی، رییس بنیاد شهید در گفت‌وگویی که داشته و شاید برای اولین بار از اختلاس در این بنیاد گفت: متأسفانه در این سال‌های اخیر هم که آفت‌های زیادی گرفتار شده، مثلاً یک گروه عمده‌ای از مدیران بانک دی دستگیر شدند و در زندان هستند. هنوز ما حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده را نمی‌دانیم. 

وی افزود: روزهای گذشته مدیرعامل بانک دی فعلی، پیش من بود و گزارش می‌داد. فقط یکی از شرکت‌ها حدود 5 هزار میلیارد تومان اختلاس انجام داده است. می‌گفت آنقدر این موضوع بزرگ بوده که دیگر ما از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کرده و موضوع را بررسی کنند.

رئیس بنیاد شهید گفت: این فقط یک نمونه از بانک دی بود، حالا همین مسائل در مجموعه‌ی کوثر یا در مجموعه صندوق ذخیره شاهد و جاهای مختلفی که اخبارش هر از چند گاهی به گوش می‌رسد، هم تا حدی وجود دارد. در حالی که این مجموعه‌ی انقلابی، مقدس و وابسته به شهدا، باید پاک‌ترین و تمیزترین سازمان باشد.

قاضی زاده افزود: یکی از مطالبی که من باید اصلاح می‌کردم این بود که رئیس بنیاد برای همه باشد، نه برای یک عده‌ خاص. منتهی آن عده‌ی خاص که این حرف‌ها را می‌زنند، می‌آمدند هر روز ظهر اینجا ناهار می‌خوردند. هفته‌ای یک بار اینجا پاتوقشان بوده، یک چیزی هم از این‌وآن می‌گرفتند و می‌رفتند. خب-برای همین- ناراحتند. 

وی در انتها بیان کرد: برعکس، این افراد مورد اعتراض جامعه هدف ما بودند، این‌ها کسانی بودند که متاسفانه بعضاً یک ارتباطات ناسالم ایجاد می‌کردند و با این ارتباطات ناسالم برای خودشان کسب درآمدی راه انداخته بودند و بارها توسط اکثریت مطلق جامعه‌ی هدف ما، جانبازان عزیز به من تذکر داده می‌شد که آقا این چه وضعی است! ما خجالت می‌کشیم بنیاد بیاییم، بنیاد را امن کن تا بتوانیم ما هم بنیاد بیاییم. فضا اینگونه بوده‌ است.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه