شناسه: 59707

پشت پرده شایعه تصاحب بازار فولاد ایران توسط روسیه کیست؟

با وقوع جنگ اوکراین و التهابات بازارجهانی فولاد، انجمن فولاد ایران قصد دارد بدون توجه به نیاز داخلی با افزایش بیش از حد صادرات، درآمد کلانی به جیب بزند.
به گزارش جهت پرس، 

احسان حسینی نوشت: ماجرا ساده است، با وقوع جنگ روسیه و اوکراین و التهابات بازار فولاد جهانی، انجمن فولاد ایران قصد دارد بدون توجه به نیاز داخل با افزایش بیش از حد صادرات، درآمد کلانی به جیب بزند.

اما وزارت صمت برای تنظیم بازار داخل، بر صادراتِ فولاد عوارضِ شناور وضع کرده تا در شرایط کاهش تولید فولاد ناشی از محدودیت تامین برق در تابستان و افزایش تقاضا ناشی از ساخت‌وساز تابستانی و طرح مسکن ملی، کشور دچار کمبود فولاد نشود و قیمت‌ها در بازار داخل افزایش نیابد.

طبق گزارش وزارت صمت، تاکنون صادرات فولاد ایران تغییری نکرده است و ادعای دروغ تصاحب بازار ایران توسط روسیه هم برای ایجاد فشار افکار عمومی جهت هوا کردن مصوبه عوارض فولاد توسط فولادسازها مطرح شده است.

ساده‌تر بگویم انجمن صنفی فولاد برای حداکثرسازی منافعش یک تعداد خبرنگار را تغذیه مالی کرده تا این شایعه را پخش کنند. در واقع اعتراضِ آنها و تیم رسانه‌ای‌شان به وضع عوارض بر صادرات و جلوگیری از صادرات حداکثری هست نه منافع مالی و مردم. اگر منافع ملی برایشان مهم بود که بی‌توجه به نیاز بازار داخل نبودند. لذا فریب شایعه تصاحب بازار فولاد ایران توسط روس‌ها را نخورید، همه‌اش بازی رسانه‌ای فولادسازهاست.

برچسب ها

ثبت دیدگاه