شناسه: 59093
عضو کمیسیون برنامه بودجه:

مراقب باشیم یارانه‌ها به جامعه هدف برسد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: امروز همه اقتصاددانان بر این نکته تاکید دارد که باید نحوه پرداخت یارانه کالاهای اساسی اصلاح شود و یارانه به دست جامعه هدف برسد.
به گزارش جهت پرس، 

غلامرضا شریعتی نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به عادلانه سازی یارانه های پنهان گفت: امروز با توجه به تخصیص یارانه پنهان به کالاهای اساسی از جمله آرد و نان باعث شده این کالاها نسبت به کشورهای همسایه ارزان‌تر توزیع شود و همین مسئله باعث قاچاق این کالاها به خارج از کشور شده است.

وی افزود: از سوی دیگر در تخصیص یارانه پنهان به کالاهای اساسی طبقه محروم جامعه و کسانی که درواقع جامعه هدف از اجرای طرح هستند، کمترین بهره‌مندی را از یارانه دارند و کسانی از این یارانه بیشترین بهره را می‌برند که مستحق دریافت آن نیستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: به همین سبب امروز همه اقتصاددانان و هر شخص عاقلی بر این نکته تاکید دارد که باید یارانه کالاهای اساسی و از جمله یارانه آرد اصلاح شود و با تغییر و اصلاح در این حوزه یارانه به دست جامعه هدف برسد.

شریعتی خاطرنشان کرد: نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که باید این تغییر و اصلاح با دقت صورت گیرد تا به سرنوشت هدفمندی یارانه‌ها دچار نشود.

وی افزود: هدفمندی یارانه‌ها شروع خوبی داشت اما در آن تورم سال‌های بعد لحاظ نشده بود و امروز و پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از آغاز اجرای این قانون هنوز همان ۴۵ هزار تومان به هر فرد پرداخت می‌شود و حالا آنکه ما شاهد تورم زیادی در این سال‌ها بوده‌ایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: ما در اجرای اصلاحات در یارانه پنهان باید مراقب باشیم تا با اجرای ناقص و یا غلط این طرح ظلم مضاعف به طبقه محروم صورت نگیرد؛ چراکه بی‌دقتی در این زمینه سبب می‌شود هم افزایش قیمت کالاها را داشته باشیم و هم اینکه یارانه‌ای به دست طبقه محروم جامعه به درستی نرسد.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه