شناسه: 55703
قرعه کشی جام جهانی 2022

ایران با آمریکا و انگلیس هم گروه شد

ایران در جام جهانی 2022 با آمریکا، انگلیس و برنده پلی آف اروپا همگروه شد.
به گزارش جهت پرس، 

یکی از متفاوت ترین جام جهانی های تاریخ در راه است چرا که بر خلاف معمول، این مسابقات در پاییز برگزار می شود تا از گرمای تابستانی در قطر دور باشد و از طرفی دیگر قطر کوچک ترین کشور تاریخ است که یک جام جهانی را برگزار می کند و همین مسئله به متفاوت شدن مسابقات کمک می کند.

تصویر
1

قرعه کشی مسابقات جام جهانی قطر جمعه شب در دوحه برگزار شد که قرعه تیم ملی ایران نیز مشخص شد. ایران در سید سوم جام جهانی قرار گرفته است. به جز اروپا، بقیه تیم هایی که از قاره های یکسانی هستند، با همدیگر همگروه نشدند در حالی که حداکثر دو اروپایی می توانستند در یک گروه باشند. شرایط کرونایی و مشکلات در برگزاری بازیهای راهیابی باعث شده تا قرعه کشی امسال شکل عجیبی داشته باشد چرا که فقط 29 تا از 32 تیم حاضر در جام جهانی مشخص شده اند و سه تیم بر اساس پلی اف های باقی مانده مشخص می شوند اما قرعه احتمالی سه تیم باقی مانده نیز معلوم شد چرا که همه این تیم ها در سید چهارم قرار می گیرند. سیدبندی بر اساس رنکینگ فیفا انجام شده است.

تیم ملی ایتالیا بدون تردید به عنوان قهرمان یورو بزرگترین غایب جام جهانی قطر است و اگر بخواهیم از ستارگان غایب نام ببریم هم می توانیم به صلاح، وراتی، آلابا، هالند، کیه زا، اوبامیانگ، لوئیز دیاز، اوسیمهن، اودگارد، جورجینیو، کسیه، بارلا، بونوچی، اشکرینیار، اوبلاک و دوناروما اشاره کنیم.

سیدبندی نهایی بدین شرح است:
سید یک: قطر، برزیل، بلژیک، فرانسه، پرتغال، انگلیس، آرژانتین، اسپانیا
سید دو: هلند، آلمان، دانمارک، سوئیس، آمریکا، اروگوئه و کرواسی
سید سه: ژاپن، ایران، صربستان، مراکش، کره جنوبی، لهستان، سنگال و تونس
سید چهار: کامرون، کانادا، اکوادور، عربستان، غنا، ولز/اسکاتلند/اوکراین، پرو/استرالیا/امارات، کاستاریکا/نیوزیلند

20:14: ستارگان فوتبال دنیا از ساعاتی پیش از مراسم خود را به فرش قرمز رساندند. از کاکا گرفته تا پیرلو، آگوئرو، زانتی، ماسکرانو و حتی مربیان تیم های ملی همچون دشان و ساوتگیت.

تصویر
2

20:18: سرجیو آگوئرو ستاره سابق بارسلونا هم در قطر حضور دارد. وی در توییتی از هموطنان آرژانتینی خود پرسیده است:" در چه گروهی قرار می گیریم؟"

20:21: فولکر یوهانس تریب، هنرمند آلمانی اعتراضی را علیه برگزاری جام جهانی در قطر برگزار کرد. وی 6500 توپ سوراخ فوتبال را با جمله" وجدان جهان، شما لکه ننگ فوتبال هستید" را به احترام 6500 کارگر جان باخته در جام جهانی در مقابل مقر فیفا قرار داد!

تصویر
3

 

20:30: با شمارش معکوس قرعه کشی جام جهانی 2022 آغاز شد.

20:32: در ابتدای مراسم با پخش یک انیمیشن در مورد روند میزبانی جام جهانی توضیح داده شد. در این انیمیشن، نماد رسمی مسابقات که با الهام از لباس شهروندان قطری طراحی شده، در مورد  فوتبال در قطر توضیح داد.

20:35: یک گروه موسیقی سنتی قطری برای حاضران در مراسم اجرای ویژه و متفاوتی داشت.

20:39: رونمایی رسمی از لعیب، نماد مسابقات جام جهانی 2022 قطر.

تصویر
4

20:45: ادریس آلبا هنرپیشه سرشناس هالیوود و رشمین چودهوری گزارشگر سرشناس به عنوان مجریان مراسم روی سن رفتند و به حاضران خوشامد گفتند.

20:47: ترانه رسمی جام جهانی 2022 قطر برای حاضران پخش شد، ترانه ای که همین امروز ارائه شد.

20:50: جیانی اینفانتینو رئیس فیفا روی سن آمد و به حاضران خوشامد گفت.

20:54: تمیم بن حمد ال ثانی، امیر قطر نیز روی سن آمد و در مورد میزبانی جام جهانی صحبت کرد.

20:55: کلیپی از اسطوره های فقید سالهای اخیر فوتبال جهان نظیر مارادونا، گردمولر، پائولو روسی و ... پخش شد.

21:00: دیدیه دشان به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه و  نماینده قهرمان قبلی جام جهانی کاپ قهرمانی جام جهانی را روی سن آورد. جودیث هوادار نوجوانی که در جام جهانی قبلی با کاپ کاغذی جشن گرفته بود هم روی سن آمد!

21:03: کلیپی در مورد روند پیشرفت فوتبال در قطر برای حاضرین پخش شد.

21:05: مجریان اصلی مراسم یعنی جرمین جناس ستاره سابق فوتبال انگلیس، سامانتا جانسون ستاره تیم زنان آمریکا و کارلی لوید ستاره سابق تیم زنان آمریکا روی سن آمدند تا مراسم را آغاز کنند. کافو که در دوره قبلی قرعه ایران را برداشته بود، برای شروع قرعه کشی روی سن آمد.

21:08: جی جی اوکوچا، ستاره سابق فوتبال نیجریه، لوتار ماتیوس اسطوره فوتبال آلمان، علی دایی اسطوره فوتبال ایران، رباح ماجر ستاره سابق فوتبال الجزایر، تیم کیهیل ستاره سابق تیم ملی استرالیا، بورا میلوتینوویچ که با پنج تیم ملی مختلف در جام جهانی حضور داشته و عادل احمد مال الله قطری نیز روی سن آمدند.

تصویر
5

 

21:13: کلیپی در مورد روند قرعه کشی جام جهانی برای حاضران پخش شد.

21:17:قرعه کشی بدین شرح است:

گروه A: قطر، اکوادور، سنگال، هلند
گروه B: انگلیس، ایران، آمریکا، پلی آف اروپا(ولز یا اسکاتلند یا اوکراین)
گروه C: آرژانتین، عربستان، مکزیک، لهستان
گروه D: فرانسه،پلی آف 1 (پرو یا استرالیا یا امارات)، دانمارک، تونس
گروه E: اسپانیا، پلی آف 2 (کاستاریکا یا نیوزیلند)، آلمان، ژاپن
گروه F: بلژیک، کانادا، کرواسی، مراکش
گروه G: برزیل، صربستان، سوییس، کامرون
گروهH:پرتغال، غنا، اروگوئه، کره جنوبی

21:38: واکنش اسکوچیچ و ماجدی به قرعه ایران در جام جهانی.

تصویر
6

 

برچسب ها

ثبت دیدگاه