شناسه: 55462

جنجال ویل اسمیت در مراسم اسکار!

ماجرای درگیری ویل‌ اسمیت بر سر شوخی درباره سر تراشیده همسرش، جیدا پیکت، در مراسم اهدای جوایز اسکار موضوع بیماری عامل ریزش مو او را در کانون توجه‌ها قرار داد.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از آسوشیتدپرس هنوز روشن نیست که کریس راک، کمدین مجری مراسم هنگامی درباره طاسی او جوک می‌گفت، این موضوع را می‌دانست یا نه، اما جیدا اخم کرد و همسرش، ویل اسمیت به صحنه هجوم برد، سیلی به گوش راک زد و با ناسزا به او گفت حق صحبت درباره همسرش را ندارد.

جیدا پیکت اسمیت دچار عارضه‌ای به نام «آلوپسیا آره‌آتا» یا «طاسی منطقه‌ای» است که در آن دستگاه ایمنی بدن به فولیکول‌های مو  اغلب در پوست سر یا صورت،‌ اما گاهی در بخش‌های دیگر بدن حمله می‌کند. گاهی مو در مناطق طاس‌شده دوباره رویش می‌کند، اما ممکن است حملات مکرر طاس‌شدگی هم رخ دهد.

این بیماری در همه گروه‌های قومی ممکن است رخ دهد و زنان و مردان را به یکسان گرفتار می‌کند. علاجی برای این بیماری وجود ندارد، اما پزشکان گاهی با داروهای استروئیدی مهارکننده دستگاه ایمنی یا داروهای تحریک‌کننده رشد مو آن را درمان می‌کنند.

میزان شیوع این بیماری در آمریکا ۲ درصد برآورد شده است و ممکن است در هر سنی رخ دهد، اما اغلب در دوران نوجوانی یا اوایل بزرگسالی بروز می‌کند. جیدا پیکت اسمیت ۵۰ ساله است.

آلوپسیا معمولا زمینه خانوادگی دارد. در موارد نادری ممکن است به ریزش موی تمام بدن منجر شود. همچنین ممکن است ناخن‌های انگشتان دست و پا را هم گرفتار کند و باعث ایجاد لکه‌ها و خطوط سفید و فرورفتگی روی آنها شود.

برچسب ها

ثبت دیدگاه