شناسه: 54496

باید در راه حفظ جمهوریت نظام، به تحزب توجه کنیم

دبیرکل جمعیت وفاداران تاکید کرد: اگر جمهوریت نظام را به کمک‌ تحزب تقویت نکنیم، بعد از مدتی ممکن است سامان نظام از دست رود؛ بنابراین حزب‌ها باید برای رضایت خدا کار کنند نه برای کسب پست و مقام.
به گزارش جهت پرس، 

حبیب‌الله بوربور دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در پنجمین مجمع عمومی این جمعیت با اشاره به اینکه با تمام مشکلات داخلی و انحرافات، ایران به عنوان کشوری امن در دنیا شناخته می‌شود و جهانیان را به شگفت آورده‌ است، گفت: این مهم به دلیل وجود مقام عظمای ولایت است. همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا ممکلت آسیب نبیند». باید از خدا بخواهیم در راهی که تعریف کردیم برای این جمعیت وفاداران ۴ اصل مهم را قبول دارد و به آن شک ندارد‌. نخست آنکه اسلام را قبول کردیم و به آن اعتقاد قلبی داریم و دوم ما انقلاب اسلامی ایران را قبول داریم و شک نداریم که در گذشته ظلم و ستم بوده و مردم ناگزیر بودند که انقلاب کنند.

وی با اشاره به اینکه سومین اصل جمعیت وفاداران انقلاب، اعتقاد به امام خمینی (ره) است، گفت: ما در این مجمع، راجع به هرکاری که امام خمینی (ره) انجام داده‌اند شک نداریم. چهارم آنکه ما ولایت فقیه را قبول داریم. اگر راه درست را در پیروی از آن‌ها بدانیم، هیچ‌گاه گمراه نمی‌شویم.

بوربور در ادامه از ویژگی‌های اعتقادی جمعیت وفادارن انقلاب اسلامی سخن گفت و افزود: اینجا، جایی است که ما برای عبادت حضور داریم. من معتقدم اگر ما جمهوریت نظام را به کمک‌ تحزب تقویت نکنیم، بعد از مدتی ممکن است سامان نظام از دست رود؛ بنابراین حزب‌ها باید برای رضایت خدا کار کنند نه برای کسب پست و مقام.

بوربور در ادامه گزارشی از درآمدهای مجمع ارائه و افزود: این جمعیت فقط در سال ۱۳۹۸ حدودا ۵ میلیون تومان از دولت یارانه احزاب‌ دریافت کرد. در تمام این سال‌ها، کمک مالی به حزب نشده است و چراغ اینجا با حق عضویت دوستان روشن است.

بوربور ادامه داد: این مجمع به عنوان مجمع برتر در کشور انتخاب شده است و باید بدانیم سیاسی بودن به تنهایی راهگشا نیست و اگر به نظام اعتقاد داریم باید برای آن گام مؤثر برداریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحران اصلی و اساسی کشور ما در آینده سالمندی خواهد بود گفت: ایران در ۲۵ سال آینده، نزدیک به ۳۰ میلیون سالمند خواهد داشت. ما برای این موضوع، واقفی پیدا کردیم که حاضر است تا هزار میلیارد تومان برای برنامه‌ریزی جهت جوان‌گرایی کشور کمک کند. این به عنوان اولویت در برنامه‌های مجمع در کار خیر در نظر گرفته شده است.

بوربور گفت: لازم است بدانیم در حال حاضر آموزش و پرورش، یک میلیون بازنشسته دارد. ما با سازمان نظام پزشکی تفاهم نامه‌ای بستیم تا به بازنشسته‌های آموزش و پرورش که بیماری خاص دارند، خدمات درمانی رایگان دهند.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در پایان گفت: همه ما، به نظام اعتقاد داریم و معتقدیم که باید در راه حفظ جمهوریت نظام، به تحزب توجه کنیم؛ لذا از دوستان و همکاران تقاضا دارم در این راه گام بردارند.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه