شناسه: 54047

فیسبوک صفحه شبکه تلویزیونی العالم را بست

شبکه اجتماعی فیسبوک صفحه شبکه تلویزیونی العالم را که میلیون‌ها دنبال‌کننده از سرتاسر جهان دارد بدون اطلاع قبلی مسدود کرد.
به گزارش جهت پرس، 

 با وجود نامه‌نگاری مستمر با شرکت فیسبوک برای برداشتن محدودیت از صفحه العالم در این شبکه اجتماعی که حدود ۶ میلیون نفر در سراسر جهان بازدیدکننده دارد، فیسبوک بدون اطلاع قبلی، روز گذشته صفحه العالم را به طور کامل بست.
طبق اعلام روابط عمومی شبکه العالم، این اقدام فیسبوک همزمان با نوزدهمین سالگرد تأسیس العالم ( ششم مارس ۲۰۰۳) صورت گرفته است.

صفحه فیسبوک العالم که حدود ۶ میلیون نفر در سراسر جهان دنبال‌کننده دارد، در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد و در فاصله‌ای بسیار اندک میلیون‌ها مخاطب در سراسر جهان جذب کرد، اما فیسبوک به‌رغم تقاضا‌های مکرر العالم، به بهانه اینکه این صفحه شروط انتشار را درباره محور مقاومت از حزب الله و عکس پرچم و رهبران آن گرفته تا مقاومت فلسطین و جنبش انصار الله در یمن رعایت نکرده است، حاضر به ثبت کانال العالم نشد.

این در حالی است که تعدادی از رسانه‌های دیگر که هیچ ارتباطی با محور مقاومت ندارند، آزادانه حتی عکس‌هایی از سرکرده‌های گروه‌های تروریستی و القاعده منتشر می‌کنند.

فیسبوک محدودیت‌های شدیدی را علیه انتشار خبر‌های العالم در صفحه خود اعمال کرده است همچنین در ژانویه ۲۰۲۰، پس از ترور شهید سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا، صفحه العالم را به مدت چند هفته بست.

فیسبوک با وجود درخواست‌های مکرر این شبکه برای بازگشایی صفحه‌های بسته شده، اقدام به اعمال محدودیت‌های بیشتر بر صفحه العالم و توقف انتشار خبر‌های آن در مدت زمان‌های محدود کرد تا اینکه در نهایت بدون اعلام قبلی دیروز صفحه العالم را به طور کامل بست.

منبع: ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه