https://jahatpress.ir/fa/news/53739

شناسه خبر: 53739
1400-12-12 08:11

تحریم 22 نهاد دفاعی روسیه توسط آمریکا

ایالات متحده تصمیم گرفته است تحریم‌هایی را علیه ۲۲ نهاد روسی مرتبط با بخش دفاعی اعمال کند.
به گزارش جهت پرس، 

رسانه‌های روسی چهارشنبه شب به وقت تهران از تحریم ۲۲ نهاد مرتبط با بخش دفاعی روسیه خبر دادند.

 به گزارش خبرگزاری «اینترفکس» کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده تصمیم گرفته است تحریم‌هایی را علیه ۲۲ نهاد روسی مرتبط با بخش دفاعی اعمال کند. کاخ سفید در بیانیه‌ای که در وبگاه خود منتشر کرد، اعلام کرد: «این اقدامات شامل تحریم‌‌های کامل علیه نهادهای دفاعی روسیه است.»

در این بیانیه آمده است: «در مجموع، 22 نهاد مرتبط با دفاع روسیه، از جمله شرکت‌هایی که جنگنده، خودروهای زرهی سامانه جنگ الکترونیک، موشک‌ وهواپیماهای بدون سرنشین برای ارتش روسیه تولید می‌کنند، تحت این تحریم‌ها قرار خواهند گرفت.»

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» نیز نوشت که «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده ممکن است ورود کشتی‌های روسی به بنادر آمریکا را ممنوع کند.

در جبهه دیپلماتیک نیز این دو کشور به شدت وارد تنش باهم شده‌اند به طوریکه وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام غیر قانونی ایالات متحده در اخراج یک دیپلمات روسیه در سازمان ملل متحد، یک دیپلمات آمریکا مستقر در مسکو را اخراج کرد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که بی‌میلی آمریکا به مذاکره راهی را برای روسیه جز اخراج یک دیپلمات آمریکایی از مسکو باقی نمی گذارد .مسکو همچنین از واشنگتن خواست که "منطقی" باشد و از تشدید تنش‌ها خودداری کند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد پیشتر گفته بود که ایالات متحده یک دیپلمات روس را از سازمان ملل اخراج کرده است.