شناسه: 52936
اعتراض امام جمعه شهرکرد

فضای هنر بیشتر رصد شود

امام جمعه شهرکرد گفت: یک سری افراد در حاشیه جشنواره فیلم فجر فجایعی را به بار می‌آورند که در شأن رسانه و هنر ما نیست و می‌طلبد که این فضا توسط دستگاه‌های نظارتی بیشتر رصد شود.
به گزارش جهت پرس، 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با بیان اینکه متأسفانه در سال‌های گذشته، اقتصاد مقاومتی آنگونه که باید اجرایی نشد، گفت: حاشیه نگاری‌ها در گذشته باعث شد از این حرکت عقب بمانیم اما امروز در این دولت موقع عمل است که کارآفرینی و تولید باید آنقدری پرشتاب باشد که بخشی از ناکارآمدی‌های گذشته هم جبران شود و این کار حرکت جهادی لازم دارد.

پیچ‌وخم‌های اداری از سر راه تولید برداشته شود

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: دولت برخی طرح‌ها را در دست اقدام دارد که در استان‌ها نیز باید بیشتر مورد تمرکز قرار گیرند که مجوز کسب و کار و عبور از پیج و خم‌ها یکی از این طرح‌ها است و باید پیچ‌وخم‌های اداری از سر راه تولید برداشته شود و راه برای حرکت مردم باز شود.

کمک کنید وعده‌های دولت محقق شود

وی با اشاره به اینکه مقابله با فساد طرح دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: همچنین عدالت محوری باید در نقاط محروم که رشد کمتری دارد بیشتر مورد توجه قرار گیرد و اقدام ملی مسکن یکی از ضرورت‌های امروز است که این وعده دولت باید با جدیت و مطالبه‌گری انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه قیام مردم تبریز در ۲۹ بهمن ۵۶ یکی از مناسبات مهم است، افزود: اقدام به موقع معمولاً همیشه آثار و برکات خاص خود را دارد که این اقدام، نمونه بارز اقدام به موقع مومنان تبریز است.

نکونام با بیان اینکه مقام معظم رهبری همیشه توصیه به اقدام به موقع می‌کنند، ادامه داد: درک این مطلب و به موقع عمل کردن یکی از مهمترین مواردی است که در مسیر انقلاب نیاز داریم.

فضای هنر بیشتر رصد شود تا لطمه‌ای وارد نشود

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه جشنواره فیلم فجر جشنواره خوبی است، بیان داشت: پیشرفتی که در این حوزه داشتیم قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و هنرمندان ارزشی پیشرفت کردند اما یک سری افراد فجایعی را به بار می‌آورند که در شأن رسانه و هنر ما نیست و می‌طلبد که این فضا توسط دستگاه‌های نظارتی بیشتر رصد شود تا نگذارند به عرصه سینمایی لطمه وارد شود.  

نکونام گفت: دشمن روبه ضعف و افول است و انقلاب در مسیر خود پر قدرت در پیش است و دشمن می‌خواهد با برخی اقدامات کوچک مشکلاتی را ایجاد کنند اما موفق نمی‌شوند و همیشه با ترس و هراس با انقلاب ما مواجهه هستند.

وی در پایان به تفسیر آیه ۱۳۵ سوره مبارکه نساء اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه به مومنان می‌فرماید عدل محور باشید و امور خانواده، همکاران و کشور را با عدالت پیش ببرید و دقت کنید هوای نفستان باعث نشود که عدالت زیرپا بماند.

برچسب ها

ثبت دیدگاه