شناسه: 52856
وزیر بهداشت :

۲۰ درصد کودکان گرفتار امیکرون می‌شوند/ پوشش ۹۰ درصدی واکسیناسیون ۱۲ تا ۱۸ ساله‌ها در دنیا بی‌نظیر است

وزیر بهداشت در اصفهان با اشاره به پیش‌بینی موج کرونا در هفته‌های آتی، اظهار داشت: از مردم درخواست می‌شود مراقب سلامت خود باشند و بیش از پیش در روزهای پیش رو پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
به گزارش جهت پرس، 

بهرام عین‌اللهی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به واکسیناسیون گروه سنی  12 تا 18 سال، اظهار داشت: حدود دو ماه پیش فرایند واکسیناسیون این گروه آغاز شد و اکنون به پوشش 90 درصدی رسیدیم که در دنیا آمار بی‌نظیری است.

وی افزود: در سویه امیکرون 20 درصد بچه‌ها گرفتار می‌شوند که ابتلا کودکان به این نوع کرونا بسیار دلخراش و نگران‌ کننده است و از مردم درخواست می‌کنم هر چه زودتر خانواده‌ها برای واکسیناسیون فرزندانشان اقدام کنند.

وزیر بهداشت با بیان  اهمیت و ضرورت واکسیناسیون کودکان، گفت: من برای اثبات ضرورت انجام واکسیناسیون، به نوه 8 ساله‌ام مقابل دوربین واکسن تزریق کردیم تا مردم بدانند واکسیناسیون کودکان بسیار مهم است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته آینده موج بیماری منحوس کرونا را داشته باشیم بنابراین درخواست می‌کنیم مردم این چند هفته آتی را مراقبت بیشتری کنند و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

عین‌اللهی تصریح کرد: مراکز درمانی در تعطیلات نوروز آماده‌باش هستند و پرسنل خدمات بهداشت و درمانی آماده‌باش 100درصدی دارند و با توجه به شرایط بیماری و میزان بستری‌ها، ستاد کرونا برای تصمیماتی اتخاذ می‌کند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه محدودیت‌های 100 درصدی توسط ستاد کرونا گرفته نمی‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم واکسن زدند  یک مقداری محدودیت‌ها نسبت به سابق تفاوت دارد و هنوز برای مسافرت محدودیت قائل نشده است.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه