شناسه: 52093

قالیباف: خط امام(ره) هرگز تحریف‌شدنی نیست

رئیس مجلس با بیان "مسئولیت در نظام اسلامی امتیاز نیست بلکه وظیقه است"، عنوان کرد: برای جراحی برخی مسائل باید هزینه دهیم که مجلس باید پیشقدم این موضوع باشد.
به گزارش جهت پرس، 

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 17 بهمن) قوه مقننه و  در نطق پیش از دستور خود با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت امام هادی (ع) و ارتحال آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، گفت: با فرا رسیدن ماه پربرکت رجب آرزومندم که بتوانیم از فرصت های خاص این ماه استفاده کنیم، به خصوص ما مسئولین نظام بیشتر از مردم نیازمند خودسازی معنوی هستیم.

وی با بیان اینکه سالگرد بازگشت شکوهمند امام (ره) به ایران عزیز و گرامیداشت دهه مبارک فجر را گرامی می دارم، به نکاتی در این خصوص اشاره کرد و افزود: تجدید بیعت ما با امام خمینی (ره) تجدید عهد با انقلاب اسلامی و با مکتب امام و شخصیت و سیره ایشان است. خط امام(ره) هرگز تحریف شدنی نیست. رمز کارآمدی ما این است که در فهم، تصمیم و اقدام خودمان روی مبانی فکری و عملی بنیاینگذار انقلاب کار کنیم.

نماینده تهران در مجلس بیان کرد: امام مظهر خداباوری، خودباوری و مردم باوری بود، راه امام روشن است و بازگشت پذیر نیست. ان شاءالله تا پایان دوران خدمت و پایان عمر بر سر این عهد بمانیم و از برکات آن بهره مند شویم.

رئیس مجلس اضافه کرد: هر چه از مکتب امام دور شویم، ناکارآمدی هم بیشتر خواهد شد؛ البته انقلاب اسلامی ایران علیرغم همه ضعف های داخلی و همه هجمه های خارجی تا امروز سربلند و پایدار مانده است، اما این را بدانیم که در بلندمدت ماندگاری انقلاب هم مشروط به کارآمدی ساختار نظام جمهوری اسلامی است. زمان و فرصت های زیادی از دست رفته است و ما حق نداریم یک روز و حتی یک ساعت را در جهاد برای کارآمدتر شدن نظام حکمرانی کشور از دست بدهیم.

قالیباف با بیان اینکه ما مسئولیم و مسئولیت در نظام اسلامی یک امتیاز نیست که آن را متعلق به خودمان بدانیم، گفت: مسئولیت یک وظیفه است که باید به انجامش برسانیم. باید تنگه های اُحد فراروی نظام را که با آنها آشنا هستیم دریابیم. برای جراحی برخی مسائل عمده باید آمادگی داشته باشیم و هزینه آن را هم بپردازیم و در همین راستا ما نمایندگان مردم و کارگزاران کشور باید در پذیرش فشار و هزینه دادن برای اصلاح پیشقدم باشیم.

وی تصریح کرد: البته وقتی نگاهی کلان و منصفانه به راه طی شده انقلاب داشته باشیم این واقعیت واضح می شود که ما در بسیاری از عرصه ها از وضعیت زیر صفری که ناشی از غفلت و خیانت زمامداران خودکامه و وابسته بوده است با وجود فشارهای همیشگی دشمن، به نقاطی روشن و امیدبخش رسیده ایم. این پیشرفت ها را مدیون پایبندی به اصول انقلاب، رهبری هوشمندانه، همدلی مردم و نیز تلاش خستگی ناپذیر نخبگان مخلص و مدبر هستیم.

نماینده تهران در مجلس افزود: نه در بخش هایی که پیشرفت داشته ایم قانع هستیم و نه از بخش هایی که پیشرفت نداشته ایم غافل. تا زمانی که ملت ایران با عقلانیت و قوت بیشتر راه روشنی که تاکنون در پیش گرفته و برایش هزینه داده است را مبتنی بر خداباوری و مردم باوری ادامه دهد، افق پیش رو با همه فراز و نشیب ها روشن خواهد بود و ان شاءالله در چهله دوم انقلاب اسلامی کام این مردم شیرین تر از گذشته خواهد بود.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه در هفته گذشته روز فناوری فضایی را پشت سر گذاشتیم، بیان کرد: فناوری فضایی یکی از عرصه های پیشرفته و غرور آفرین ملی ما و از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است، تجلی واقعی آن خودباوری و اعتماد به نفسی است که امام در جریان انقلاب اسلامی به مردم و به ویژه به نخبگان ما داد. امروز چرخ های این فناوری و این صنعت نباید از شتاب بیفتد و ما در خانه ملت پشتیبان اینگونه حرکت های علمی و ملی خواهیم بود.

قالیباف ادامه داد: همچنین وظیفه خود می دانم از رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجابت درخواست مجلس در پیگیری و تخصیص 18 هزار میلیارد تومان از اعتبارات تبصره 18 که نقش بسیار موثری در تولید و اشتغال به ویژه در مناطق محروم ایفا خواهد کرد، تشکر کنم و این جدیت دولت و پیگیری بخش نظارتی مجلس شورای اسلامی نشان از باور مدیران و مسئولین مجلس و اجرایی کشور به اشتغالزایی و محرومیت زدایی و نمونه خوبی از همدلی و هم افزایی مجلس و دولت در حل مسائل مردم است.

وی اضافه کرد: شهادت مامور وظیفه شناس شهید علی اکبر رنجبر در درگیری با اراذل و اوباش را به ملت شریف ایران، خانواده شجاع و غیور نیروی انتظامی و همچنین خانواده محترم ایشان، تسلیت می گویم. این پلیس مقتدر است که می تواند امنیت جامعه را تامین کند و در همین راستا فراهم کردن زمینه های اعمال اقتدار پلیس اعم از تامین تجهیزات، آموزش و حمایت قانونی از ماموران نیروی انتظامی ضروری است.

رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس یازدهم آمادگی دارد برای حمایت های قانونی لازم نقطه نظرات نیروهای مسلح و نیروی انتظامی را در اصلاح قوانین خارج از نوبت در دستور کار و بررسی خود قرار دهد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

اعتراض | یکشنبه, 11/17/1400 - 19:58 | | پاسخ | پیوند ثابت
قیمت تمام‌شده پراید ۵۰ میلیون است نه ۱۵۰ میلیون چرا حتی رئیس مجلس شورای اسلامی هم در خانه ملت در این مینه سکوت اختیار کرده و واکنشی از او دیده نمی شود؟
اعتراض | یکشنبه, 11/17/1400 - 19:59 | | پاسخ | پیوند ثابت
قوه قضائیه متاسفانه از سال 1392 تاکنون در مورد عملکرد و رفتار دولت، دولتمردان، مسئولین و مسئولان کوتاهی کرده است.
و نمایندگان مجلس هم متاسفانه سکوت اختیار کرده اند؟

دولت، مسئولان و نمایندگان مجلس 100 درصد عامل اصلی مشکلات مردم و کشور بودند و هستند.
یارانه 45 هزار تومانی افزایش می‌یابد؟ ولی متاسفانه از آذر ماه سال 1389 تاکنون هیچ خبری نیست و تاکنون هم نبوده است و فقط شعار دروغ سر می دهند.