شناسه: 51990
ادعای فرمانده سنتکام:

ایران تهدید اصلی ما در منطقه است

مکنزی گفت: تهران امیدوار است در کشورهایی، چون عراق و سوریه آمریکا را بدون یک درگیری بزرگ از منطقه خارج کند.
به گزارش جهت پرس، 

 ژنرال فرانک مکنزی فرمانده نیرو‌های مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) بار دیگر با تکرار ادعا‌های بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که ایران تهدید اصلی برای سنتکام است.

 این فرمانده نظامی آمریکایی در سخنانی در کنفرانس سالانه موسسه خاورمیانه و سنتکام با هراس از نفوذ منطقه‌ای ایران ادعاکرد: ایران تهدید اصلی برای سنتکام در خاورمیانه و برای من به عنوان فرمانده نیرو‌های مرکزی ارتش آمریکا این کشور در اولویت نخست است.


فرمانده سنتکام بدون اشاره به حضور کشورش هزاران کیلومتر دورتر از مرزهایش در منطقه غرب آسیا و دخالت در امور داخلی کشور‌های دیگر مدعی شد: ماموریت من بازداشتن ایران از انجام فعالیت‌های بی ثبات کننده در منطقه است.

فرمانده نیرو‌های مرکزی ارتش آمریکا در ادامه ادعا‌های خود افزود: ایران همیشه از توانایی‌های آمریکا برای اعمال هزینه بر اقدامات خود آگاهی داشته است.

مکنزی همچنین گفت: تهران امیدوار است در کشورهایی، چون عراق و سوریه آمریکا را بدون یک درگیری بزرگ از منطقه خارج کند.

پیش از این، "میچ مک کانل" رهبر جمهوریخواهان سنای آمریکا اذعان کرد ایالات متحده بازدارندگی خود را علیه ایران از دست داده است.

رهبر جمهوریخواهان مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی مدعی شد استراتژی ایران استفاده از خشونت برای بیرون راندن آمریکا از خاورمیانه (غرب آسیا) است.

شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و با شلیک راکت از پهپاد‌های ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیرو‌های آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیرو‌های بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود، اما به دلیل فشار‌های واشنگتن این مصوبه تاکنون اجرایی نشده است./

منبع: ایرنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه