شناسه: 51880

اژه‌ای: امام خمینی بر اساس عدالت انقلاب کرد

رئیس قوه قضائیه گفت: امام راحل براساس عدالت انقلاب کرد و برای گسترش عدالت این مسیر را ادامه داد.
به گزارش جهت پرس، 

 حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، صبح چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ در مراسم تجدید میثاق مسئولان قضائی با آرمان‌های امام خمینی، اظهار داشت: اگر بخواهیم همه آنچه امام در این عصر تحول ایجاد کرد باید به ویژگی‌های ایشان توجه کنیم. باید زمان بگذرد تا انقلاب و امام به درستی شناخته شود.

رئیس‌دستگاه قضا با بیان اینکه روش انقلاب امام اعتماد به مردم بود، گفت: امام غیر ممکن را ممکن ساخت و در این عصر به بسیاری از تفکرات خط بطلان کشید و به همه عدالت خواهان باورند که می‌شود بر اساس روش‌های الهی تغییر داد.

وی افزود: هنوز خیلی از مردم ما نتوانسته‌اند امام و افکارش را بشناسند؛ خیلی گفته شده اما هنوز کم است

رئیس عدلیه ادامه داد: اگر ما بخواهیم قدر امام و انقلاب را بدانیم باید توجه کنیم که امامی که بر اساس عدالت انقلاب کرد در متن انقلاب و در اوج انقلاب حاضر نبود هیچ تخطی در حق فردی انجام شود.

اژه ای با بیان اینکه امام بر اساس عدالت انقلاب کرد، گفت: امام برای گسترش عدالت ادامه داد اگر ما بخواهیم قدر امام را بدانیم باید ارزشهای انقلاب را شناخته و بر حفظ آن تلاش کنیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امام باور داشت که همه چیز در محور اسلام و ارزشهای اسلامی است گفت: امام راحل به مردم اعتماد داشت و صداقت با مردم را شرط اساسی حکمرانی می‌دانست و بسیاری از امور را با مردم در جریان می‌گذاشت.

محسنی اژه ای با بیان اینکه اسلام و مردم جز ذات انقلاب و امام بودند گفت: ماحصل این انقلاب مردم سالاری دینی شد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به توجه امام خمینی به محرومان، افزود: امام برای مردم مستضعف دنیا یار همه بود و بی نهایت فروتن و متواضع بود. ایشان دوست داشت در قبال یک سرباز ۱۳ ساله در جنگ متواضع باشد اما همین امام نمی‌توانست اشک یک یتیم را ببیند و در برابر ظالمان ایستادگی داشت که برای هیچکس باور پذیر نبود.

وی با تاکید بر اینکه امام زیر بار هیچ سلطه‌ای نرفت، گفت: امام خصم ظالم و عون مظلوم بود. ایشان می‌فرمود اگر می‌خواهید انقلاب آسیب نبیند، پیروی ولی فقیه باشید.

منبع: مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه