شناسه: 50992

وزیر کشور: خسارت ‌هم‌وطنان سیل‌زده جبران می‌شود

وزیر کشور با بیان اینکه دولت عزم جدی برای حمایت از هم‌وطنان سیل‌زده دارد، گفت: با ارزیابی خسارت‌های رخ‌داده برای هم‌وطنان سیل‌زده حمایت‌های لازم صورت خواهد گرفت.
به گزارش جهت پرس، 

 احمد وحیدی که به منظور ارزیابی میدانی از آخرین وضعیت شهرهای سیل زده عازم شهر جیرفت شده است در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: بارندگی های سیل آسا در استان های جنوب شرقی کشور باعث سیل و سیلاب در برخی از شهرها و روستاهای این بخش از کشور شده که در اثر این بلای طبیعی حدود 4 الی 5 هزار نفر از هم وطنان عزیز در محاصره آب قرار گرفتند.

وزیر کشور با بیان اینکه از همان ابتدا با استانداران، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان مرتب در جریان روند امداد‌رسانی بودم؛ تصریح کرد: با حضور در استان‌های سیل زده به دنبال تقویت روند امداد رسانی و بسیج امکانات استانی و بین استانی برای حمایت از هم وطنان سیل‌زده هستیم.

وی اضافه کرد: با همه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله نیروی سپاه، ارتش، کمیته امداد و سایر دستگاهها هماهنگی های لازم برای حمایت از سیل‌زدگان انجام شده است.

وزیر کشور در ادامه گفت: در سیل اخیر در  هیئت دولت حمایت‌ها و تسهیلاتی برای کمک به مردم منطقه سیل‌زده در حدود 600 میلیارد تومان مصوب شده و در این دور هم ارزیابی‌های دقیقی از میزان خسارات صورت خواهد گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه