شناسه: 50908
مدیر عامل شرکت جی ال ایکس در گفتگو با جهت

اکثر گوشی‌های خارجی فاقد گارانتی هستند در حالی که جی ال ایکس ۱۸ ماه گارانتی دارد

حمید سعیدی گفت: گوشی‌هایی که از خارج کشور وارد می‌شوند در اکثر مواقع فاقد گارانتی هستند، شرکت جی ال ایکس در راستای مشتری‌ مداری و حفظ کیفیت ۱۸ ماه ضمانت گارانتی برای گوشی‌های خود در نظر گرفته است.
به گزارش جهت پرس، 

شرکت ارتباط همراه گویا اروند طراح و تولید کننده گوشی‌های کلاسیک، هوشمند و تبلت با برند جی ال ایکس (GLX)  به عنوان اولین شرکت تولید کننده تلفن همراه ایرانی از سال ۱۳۸۶ کار خود را به صورت رسمی در شهر خرمشهر و در منطقه آزاد اروند با تولید گوشی‌های ساده و کلاسیک آغاز نمود.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس سال ۱۳۹۰ در کوششی برای همگام شدن با برترین‌های این تکنولوژی شروع به تولید اولین تلفن‌های هوشمند ایرانی با سیستم عامل اندروید نمود و در سال ۹۱ نیز با تولید تبلت، خود را در این عرصه مطرح و تبلت ایرانی جت را تولید کرد.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس از سال ۹۱ با پیشرفت چشمگیری اقدام به رونمایی از گوشی‌های پرچمدار خود کرد و مصمم شد سالی یک یا دو مدل گوشی پرچمدار که با تکنولوژی جهانی برابری داشته و از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت باشد به بازار عرضه کند. در خصوص وضعیت کنونی شرکت با حمید سعیدی مدیر عامل شرکت جی ال ایکس به گفت‌وگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

آخرین وضعیت تولید گوشی جی ال ایکس
حمید سعیدی مدیر عامل شرکت جی ال ایکس در گفت‌وگو با جهت‌ پرس در خصوص آخرین وضعیت تولید گوشی جی ال ایکس و پیشرفت‌های آن گفت: واحد تولیدی جی ال ایکس از سال ۱۳۸۴ به منظور تولید گوشی همراه و تبلت برای مردم در خرمشهر تاسیس شد و با سرمایه‌گذاری ارزی یک میلیون دلار و سرمایه‌گذاری ریالی سه میلیارد تومان آغاز به کار کرد، در حال حاضر روند تولید گوشی‌های صفحه کلیدی و کلاسیک، تبلت در شرکت جی ال ایکس ادامه دارد و برای اسفند سال جاری، تولید گوشی‌های هوشمند نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: همواره تولید انواع گوشی‌ها صورت گرفته اگرچه مشکلاتی برای شرکت پیش آمده و تولید کم شده اما هیچ وقت توقف رخ نداده است، محصولات شرکت جی ال ایکس اگرچه نسبت به گوشی‌های خارجی مشابه خود قیمت پایین‌تری دارند اما از نظر امکانات و دانش فنی هیچ تفاوتی با گوشی‌های خارجی مشابه خود ندارد.
سعیدی در خصوص اینکه چند درصد ساخت گوشی جی ال ایکس داخلی شده است، عنوان کرد: تولید بسیاری از قطعات گوشی‌های کلاسیک بومی‌سازی شده است که بالای ۵۰ درصد آنها در داخل تولید می‌شود؛ همچنین گوشی‌های هوشمند نوع ساده آن را هم بومی‌سازی کردیم اما با توجه به اینکه در حال حاضر بحث رقابت با برند‌ها وجود دارد و ما درباره گوشی‌های هوشمند Hi صرفا به مونتاژ می‌پردازیم، نرم افزار و plc مونتاژ و قطعات از سایر کشورها تامین می‌شود.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس در خصوص واردات قطعات، گفت: در حال حاضر تعرفه ورود قطعات و واردات گوشی یکسان است در حالی که تولیدکنندگان باید هزینه‌های کارگر، بیمه و هزینه‌های جاری و سنگین کارخانه از تولید تا مصرف را تامین کند و همه این هزینه‌ها بر روی گوشی آمده و قیمت تمام شده آن را افزایش می‌دهد؛ به این ترتیب قدرت رقابت تولیدکننده با برندهای داخلی را می‌گیرد و هیچ مزیتی برای تولیدکننده نسبت به وارد کننده قرار داده نشده است.

وی افزود: ما در تولید، تامین قطعات و سرمایه در گردش مشکل داریم به همین دلیل نمی توانیم به اندازه کافی تولیدات داشته باشیم که بازار را تامین کند.

سعیدی در خصوص خروج ارز از کشور به علت واردات گوشی‌های خارجی، گفت: گوشی موبایل ارزبری بسیار زیادی دارد اما اگر تحت برندهای داخلی تولید در داخل بیشتر انجام شود به طور قطع صادرات آن هم آغاز می‌شود و به طور طبیعی وقتی صادرات انجام بگیرد می‌تواند برای کشور ارزآوری اقتصاد خوبی داشته باشد.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس بیان کرد: ما در راستای تولیدات بیشتر و بهتر به حمایت همه جانبه دولتمردان و مردم نیاز داریم. شرکت جی ال ایکس بیش از ۱۵ سال است که در راستای تولید گوشی موبایل و تبلت کار می‌کند، هدف ما بومی‌سازی کامل این صنعت است که نسل آینده تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای از موبایل نسبت به مشابه خارجی آن را در کشور مشاهده کند و تولید موبایل یک امر پیش پا افتاده و بسیار عادی شود. 

لزوم آشنا کردن مردم با تولیدات داخلی
وی افزود: امیدواریم که حمایت مردم و مسئولان به خصوص رسانه‌ها سبب شود که مردم با گوشی‌های داخلی آشنایی بیشتری پیدا کنند و با فرهنگ‌سازی برای مردم، محصولات داخلی بیشتر شناخته شوند. ما هم قول می دهیم که کیفیت محصولات خود را بیش از پیش رشد دهیم چراکه کارشناسان ما پس از چندین سال کار و تلاش دانش کافی را به دست آوردند که محصولات خوب، با کیفیت و قیمت مناسب را ارائه دهند. جلب رضایت مشتری به مثابه یک پله ترقی برای ما محسوب می شود به همین منظور شرکت جی ال ایکس در تلاش است که خدمات پس از فروش خود را نیز تقویت ‌کند.

 

ضربه قاچاق به تولید داخل
سعیدی با ابراز تاسف از اینکه معمولاً صنعت کشور دچار آفت‌هایی همچون قاچاق می‌شود، گفت: اگر جلوی گوشی‌های قاچاق گرفته شود و دولت و مردم همه با هم روی تولیدات داخلی غیرت داشته باشند و از آنچه که هست حمایت کنند به طور قطع تولیدات داخلی رونق بیشتری می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس ادامه داد: دولتمردان از تولیدات داخلی بیشتر حمایت کنند و مشکلاتی را که عرصه بروکراسی اداری پیش روی تولید کننده قرار می‌دهد را بردارند که تولیدکننده بتواند گام‌های بیشتری از پیشرفت را سپری کند و مسیر بهتری برای تولید محصولات داخلی در رقابت با محصولات خارجی داشته باشند.
وی گفت: در سالهای قبل وقتی صحبت از تولیدات داخل می‌شد مردم از تولیدات داخلی کم استفاده می‌کردند حتی برخی از فروشندگان حمایت لازم را نداشتند اما با توجه به شعارهای متمادی رهبر معظم انقلاب و حمایت‌های ایشان نگاه‌ها به سمت تولیدات داخلی افزایش یافت و برای مردم تا حدی فرهنگ سازی شده است که از تولیدات داخلی استفاده کنند.

سعیدی با بیان اینکه مردم باید به سمت و سوی مصرف محصولات داخلی بروند از طرف دیگر تولیدکنندگان هم باید تولیدات با کیفیت با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش را به مردم ارائه بدهند که به طور طبیعی تمایل مردم به سمت تولیدات داخلی سوق پیدا کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه قیمت محصولات آی‌تک بخصوص تلفن همراه بسیار بالا رفته و هزینه برخی گوشی‌های همراه بالای ۱۰ میلیون رسیده است در حالی که ما مشابه همان گوشی‌ها را با قیمتی بسیار پایین، کیفیت خوب و خدمات پس از فروش ارائه می دهیم و حتی به صورت آنلاین هم می فروشیم که با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد. ما حتی ازنمایندگی‌های خود در کشور درخواست کردیم که سود کمتری را بگیرند که محصولات با سود کمتر به دست مردم برسد.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس با بیان اینکه استقبال مردم از تولیدات و محصولات داخلی تاثیر مستقیم در سفره خانواده‌ها دارد، گفت: وقتی تولیدکننده بتواند تولید انجام دهد و نیاز بازار را پاسخ دهد مجبور است که نیرو بگیرد و اشتغال ایجاد کند که این امر تاثیر مستقیم در سفره خانواده‌های ایرانی خواهد داشت. اگر مردم کالاهای داخلی را بخرند کمک بسیار بزرگی به هم وطنان خود کردند اما اگر برنده خارجی را بخرند این کمک شرکت خارجی است که نیروهای خارجی را مشغول به کار کند.

تجربه کره
وی ادامه داد: امروز همه شاهدیم که برخی کشورها نظیر کره اصلاً نفت ندارند و صرفاً برمبنای چند شرکت صنعتی پا گرفتند و وضعیت مردم آنها خوب است، فقر و بیکاری درصد بسیار پایینی دارند؛ دلیل این است که چند شرکت داخلی از طرف دولت و مردم حمایت شده است تا بتواند به این رونق اقتصادی دست پیدا کنند. ما نیز در چنین مرحله‌ای هستیم اگر مردم ما را حمایت کنند ما هزاران جوان مستعد تولید و کار داریم که با هوش و ذکاوت و وجدان کاری آنها در خطوط تولید به طور قطع پله های ترقی تولید و رونق را شاهد خواهیم بود. امید که این رونق صورت بگیرد.

سعیدی با بیان اینکه هدف ما از تولید و فروش این نیست که محصول خود را صرفا در داخل کشور به فروش برسانیم، بلکه هدف ما هدفی جهانی بوده است، گفت: ما در صنعت گوشی‌های هوشمند با دریایی از شرکت‌های غول‌پیکر باید رقابت کنیم، در حالی این شرکت‌ها از نظر مالی و دریافت تسهیلات با ما متفاوت هستند و در این زمینه‌ها مشکلی ندارند.

او ثبات قوانین در کشور را خواسته صنعتگران برشمرد و خاطرنشان‌کرد: اگر قوانین کشور ثبات داشته باشند یک سرمایه‌گذار به‌راحتی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کند و امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت واقعی وزارت صنعت و تجارت از دیگر دغدغه‌های صنعتگران است. در این صورت بسیاری از سرمایه‌ها به سمت صنعت سوق می‌یابد.

مدیر عامل شرکت جی ال ایکس با بیان اینکه گوشی‌هایی که از خارج کشور وارد می‌شوند در اکثر مواقع فاقد گارانتی هستند، بیان کرد: شرکت جی ال ایکس در راستای مشتری‌مداری و حفظ کیفیت و بالابردن رضایت مشتری ۱۸ ماه ضمانت گارانتی برای گوشی‌های خود در نظر گرفته است. در این ۱۸ ماه تا ۳ ماه اول گارانتی تعویض قرار داده شده است که اگر در یک ماه اول با نظر مشتری به دست او برسد مورد پسند او نباشد می‌تواند برگرداند و وجهه خود را پس بگیرد. ما سعی کردیم کیفیت کالا را به بالاترین حد برسانیم که کار به گارانتی و ضمانت نکشد. ما به سمتی در حال حرکت هستیم که کیفیت در بالاترین حد خود قرار بگیرد گوشی‌های تولید شده شرکت جی الی ایکس قابل رقابت با برندهای خارجی است. قطعاتی که ما برای گوشی‌ها تهیه می‌کنیم از جاهایی است که گوشی‌های برند قطعات خود را از آنجا تهیه می‌کنند. برخی از قطعات این گوشی‌ها در داخل تولید می‌شوند آن قطعات بهتر از آن چیزی است که در خارج کشور وجود دارد. در خط تولید با مشاهده کوچکترین مشکل حتی در یک گوشی همه گوشی‌ها را برگشت می‌زنند. 

وی در خصوص ساپورت سیم کارت‌ها در گوشی‌های مختلف، گفت: ما همواره سعی کردیم با اپراتورها هماهنگ باشیم و در تکنولوژی‌های نوینی که اپراتورها می‌آورند برای ارائه سخت افزاری و نرم‌افزاری در محصولات خود پیش قدم باشیم. 

سعیدی بیان کرد: در راستای دسترسی راحت مشتریان به فروش و خدمات پس از فروش چند کار را انجام دادیم، یکی فروش آنلاین از طریق سایت جی ال ایکس که دارای تخفیف‌های لازم و جوایزی همراه گوشی است. در فروش آنلاین دسترسی مشتری بسیار آسان‌تر است همچنین خدمات پس از فروش آنلاین هم داریم. 

وی ادامه داد: غیر از فروش آنلاین خدمات پس از فروش را نیز داریم با بسیاری از نمایندگی‌های فروش گوشی جهت خدمات پس از فروش در سراسر کشور قرارداد بستیم که خدمات گوشی جی ال ایکس را به مشتری ارائه دهند. همچنین در سایت اصلی اسامی نمایندگی‌ها و مراکز خدمات پس از فروش نوشته شده است که علاقه‌مندان می‌توانند از آن استفاده کنند.
 

برچسب ها

ثبت دیدگاه