شناسه: 50756
به دنبال اعلام نظر اما واتسون؛

40 سینماگر هالیوود از حقوق ملت فلسطین حمایت کردند

ده‌ها بازیگر و نویسنده هالیوود از اقدام اما واتسون در حمایت از مردم فلسطین تمجید کردند.
به گزارش جهت پرس، 

بیش از ۴۰ چهره‌های شناخته شده از دنیای سینما از جمله «سوزان ساراندوس»، «مارک روفالو»،«پیتر کاپالدی»،«چارلز دنس»،«ویگو مورتنسن»،«ماکسین پیک» و «هریت والتر» از «اما واتسون» و خواسته او در خصوص همبستگی برای مردم فلسطین حمایت کردند. واتسون که بیشتر به بازی در نقش «هرماینی» در مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» شناخته می‌شود، هفته گذشته پس از آن که تصویری از راهپیمایی حامیان فلسطین را با عبارت «همبستگی یک فعل است» به اشتراک گذاشت، به یهودستیزی متهم شد.

بیش از ۴۰ نفر از نامداران هالیوود در نامه‌ای که توسط یک شبکه فرهنگی با نام «با هم برای حقوق فلسطینی‌ها ایستاده‌اند» سازماندهی شده است از واتسون حمایت کرده و اعلام نمودند: ما به اِما می‌پیوندیم. در حمایت از واتسون و در حمایت از این جمله ساده که «همبستگی یک فعل است» همبستگی خود را با فلسطینی‌هایی که برای حقوق بشر خود تحت قوانین بین‌المللی مبارزه می‌کنند اعلام می‌کنیم.

از دیگر امضاکنندگان این نامه «گائل گارسیا برنال»، «جیم جارموش» و «استیو کوگان» هستند.

با استناد به گزارش دیده‌بان حقوق بشر مبنی بر اینکه اسرائیل مرتکب جنایت آپارتاید، آزار و اذیت علیه فلسطینی‌ها می‌شود، اعلام کردند: ما عدم تعادل قدرت اساسی بین اسرائیل -قدرت اشغالگر- و فلسطینی ها-مردمی که تحت یک سیستم اشغال نظامی و آپارتاید هستند-را تشخیص می‌دهیم.

در این نامه که روز ۱۳ ژانویه منتشر شده آمده است: ما در برابر تلاش‌های مداوم اسرائیل برای اخراج خانواده‌های فلسطینی از خانه‌هایشان در محله‌های شیخ جراح، سیلوان و دیگر نقاط فلسطین اشغالی در بیت‌المقدس شرقی ایستاده‌ایم.

این هنرمندان افزودند که آنها همه اشکال نژادپرستی از جمله یهودی ستیزی و اسلام هراسی را محکوم می کنند. آنها گفتند: مخالفت با یک سیستم یا سیاست سیاسی با تعصب، نفرت و تبعیض که هر گروهی از انسان‌ها را بر اساس هویت آنها هدف قرار می دهد، فرق دارد.

منبع: شفقنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه