شناسه: 50707

شناسایی شاخه جدید اومیکرون در اراضی اشغالی

حدود ۲۰ مورد ابتلا از یک سویه فرعی جدید که از سویه اصلی اومیکرون ویروس کرونا شکل گرفته در اراضی اشغالی کشف شده است.
به گزارش جهت پرس، 

به گزارش «جورزالم پست»، این سویه فرعی که به نام BA۲ شناخته می‌شود، در طی توالی یابی ژنتیکی نمونه بیماران مبتلا کووید کشف شد. این سویه فرعی حاوی جهش‌های بیشتری در مقایسه با اومیکرون اصلی است و ممکن است شدیدتر باشد.


با این حال، خطر ناشی از سویه فرعی جدید هنوز نامشخص است و ستاد اطلاع رسانی ویروس کرونا وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی تصریح کرد که هیچ مدرکی دال بر رفتار متفاوت BA۲ با اومیکرون وجود ندارد.


BA۲ اولین بار چند هفته پیش در چین مشاهده شد و گمان می‌رود منشا آن هند باشد. این سویه فرعی همچنین در دانمارک، استرالیا، کانادا و سنگاپور مشاهده شده است.

دانشمندان اظهار داشتند که نگران پیشرفت این سویه فرعی جدید هستند.


طی ۱۰ روز گذشته، رژیم صهیونیستی به طور مداوم رکورد جدیدی از حاملان ویروس را در اراضی اشغالی به ثبت رسانده است که از ۱۲ هزار نفر در روز به ۴۸ هزار مورد افزایش یافته است و کارشناسان بر این باورند که تعداد واقعی مبتلایان احتمالاً بسیار بیشتر است.


تعداد بیماران با وضعیت حاد شروع به افزایش کرده اند. در روز پنجشنبه ۲۸۳ بیمار با وضعیت حاد در مقایسه با ۱۳۶ مورد در یک هفته قبل وجود داشت.


اگر سویه فرعی جدید واقعاً شدت بیشتری از اومیکرون اصلی داشته باشد، ممکن است باعث بیماری شدیدتر شود و تعداد بیماران جدی در بیمارستان را افزایش دهد.

منبع: میزان

برچسب ها

ثبت دیدگاه