شناسه: 50646
یک مقام ارشد اسرائیلی:

در صورت حمله اسرائیل به ایران، حزب‌الله لبنان پاسخ خواهد

اسرائیل پیش بینی می کند در صورت حمله به تاسیسات هسته ای ایران حزب‌الله انتقام بگیرد.
به گزارش جهت پرس، 

یک مقام ارشد اسرائیلی به شبکه تلویزیونی گفت، در صورتی که اسرائیل به برنامه هسته ای ایران حمله کند، حزب الله پاسخ نظامی خواهد داد. شبکه تلویزیونی دولتی کان 11 روز سه شنبه به نقل از یک مقام ناشناس گزارش داد که مقامات اسرائیل مطمئن هستند که حزب الله، جنبش سیاسی و شبه نظامی شیعه مستقر در لبنان که مورد حمایت ایران است، در صورت بمباران تاسیسات هسته ای ایران به اسرائیل حمله خواهد کرد.

به گزارش کان 11، اسرائیل در آستانه درگیری با حزب الله، دفاع خود را در مرزهای خود با لبنان و سوریه افزایش می دهد. به گزارش روزنامه یدیعوت آحارونوت، یک مقام بلندپایه اسرائیل نیز روز سه شنبه به خبرنگاران هشدار داد که قدرت آتش حزب الله که بسیار بزرگ است چالشی بزرگ برای اسرائیل است.

حزب الله و اسرائیل در تابستان 2006 در جنگی ویرانگر یک ماهه جنگیدند که از آن زمان تاکنون چندین درگیری مرزی رخ داده است. هشدار این مقام اسرائیلی در حالی است که ایران و قدرت های غربی در حال مذاکره برای احیای توافق هسته ای 2015 هستند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، روز دوشنبه گفت که تل آویو همچنان خود را آزاد می داند تا در صورت لزوم، بدون توجه به احیای توافق هسته ای، علیه ایران «بدون هیچ محدودیتی» عمل کند. برخی از کارشناسان این سوال را مطرح کرده اند که آیا اسرائیل به تنهایی توانایی نظامی برای توقف آنچه را که می گوید تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته ای است، دارد یا خیر.
 

منبع: آخرین خبر

برچسب ها

ثبت دیدگاه