https://jahatpress.ir/fa/news/50420

شناسه خبر: 50420
1400-10-19 21:02

متا چگونه داده کاربرانش را جمع‌آوری می‌کند؟

متا اعلام کرد یک بخش جدید و مخصوص حریم خصوصی راه اندازی کرده که اطلاعاتی درباره جمع آوری داده ها، اشتراک گذاری، امنیت، استفاده از داده ها و تبلیغات را برای کاربران فراهم می کند.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از انگجت، این بخش دارای جزئیاتی درباره عملکرد شرکت در اپ هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام، قوانین مربوط به داده ها و شیوه استفاده از تنظیمات حریم خصوصی و همینطور بخش امنیت است.

کاربران می توانند با کمک این بخش، شیوه تنظیم احراز هویت دو عاملی را بیاموزند و متوجه شوند چه کسانی قادر به دیدن پست هایشان هستند، همچنین می توانند از اینکه متا چه نوع داده هایی را جمع آوری و چگونه از آنها استفاده می کند نیز مطلع شوند.

البته در ابتدا این بخش فقط برای عده کوچکی از کاربران فیس بوک در آمریکا و در نسخه دسک تاپ فراهم است. این شرکت تصمیم دارد طی ماه های آینده چنین بخشی را برای اپ ها و افراد بیشتر فراهم می کند.

در صورت فراهم شدن دسترسی به این بخش، کاربر می تواند آن را درقسمت تنظیمات حساب کاربری بیابد. البته متا روش های دیگری برای دسترسی به آن را در آینده فراهم می کند. همچنین قرار است بخش ها و قابلیت های کنترل بیشتری برای این بخش حریم خصوصی فراهم شود.

این در حالی است که متا با چالش ها و انتقادات زیادی درباره شیوه جمع آوری اطلاعات کاربران روبرو بوده است. از سوی دیگر شرکت مذکور همچنان با تحقیقات متعددی در سراسر جهان در حوزه های مختلف از جمله آنتی تراست روبرو است.