شناسه: 49318
تحلیلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس

ماجرای گزارش بچه‌گانه مرکز پژوهش‌ها در مورد طرح صیانت!/ آقای قالیباف بازوی مطالعاتی بهارستان را ابزار سیاسی‌بازی‌تان نکنید

نکته خنده‌دار گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس این است که گزارش ناظر بر نسخه 26 تیر طرح صیانت حرف می‌زند، گزارشی که اصلاً الان در دستور کار کمیسیون نیست! همین سیاست زدگی مرکز پژوهش‌های مجلس را نشان می‌دهد.
به گزارش جهت پرس، 

احمد کارآمد، مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی جهت‌پرس در رشته توییتی نوشت: گزارش بچه‌گانه مرکز پژوهش‌ها در مورد طرح صیانت نکات قابل‌توجهی دارد.
1- طرح صیانت متوقف نشده است و این گزارش مرکز هیچ وجاهت قانونی ندارد چراکه این طرح شامل ماده 142 آیین‌نامه داخلی مجلس نشده است.
ماده 142- هم‌زمان با وصول طرح‌ها و لوایح توسط کمیسیون‌ها در صورت ضرورت و با تصویب کمیسیون اصلی، طرح یا لایحه به کارگروه کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارجاع می‌شود.
2- برای آقایان قالیباف به‌عنوان رئیس مجلس و آقای نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس باید متأسف بود که با سیاست‌بازی، شأن این مرکز مطالعاتی و پژوهشی را پایین آوردند و کاری کردند دیگر مورد رجوع نمایندگان قرار نگیرد.
3- نکته خنده‌دار گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس این است که گزارش ناظر بر نسخه 26 تیر طرح صیانت حرف می‌زند، گزارشی که اصلاً الان در دستور کار کمیسیون نیست! به گفته آقای تقی پور بسیاری از بندهای آن حذف شده است و تقریباً مرکز روی طرحی نظر داده که اصلاً وجود خارجی ندارد. همین سیاست زدگی مرکز پژوهش‌های مجلس را نشان می‌دهد.
4- وظیفه آقای نگاهداری این بوده که با استفاده از ظرفیت‌های مرکز پژوهش‌ها، نقطه نظرات اصلاحی کارشناسان و بخش خصوصی را بگیرد و پیشنهاد‌هایی در مورد طرح صیانت و بندهایش ارائه بدهند نه اینکه در مورد کلیات طرح نظر بدهند.
5- با مطالعه گزارش احساس کردم بچه‌های توییتری آن را نوشته‌اند، البته بعدتر مطلع شدم که واقعاً این گزارش بر اساس نقدهای مثلاً کارشناسان منتقد طرح که خارج از مرکز پژوهش مجلس هستند، نوشته‌شده است. این کارشناسان در واقع چهار کاربر توییتری هستند که خودمان هم آن‌ها را می‌شناسیم. آقای قالیباف و آقای نگاهداری با ارزش و جایگاه مرکز پژوهش‌های مجلس چه می‌کنید؟
6- اما ماجرای این گزارش بچه‌گانه چه بود؟ متأسفانه قالیباف همچنان نگران سبد رأی خود است و علاقه ندارد در دوره مسئولیتش قانونی برای فضای مجازی نوشته و هزینه آن را بدهد! لذا با عوامل نزدیک به خود همچون آقای نگاهداری و چند رسانه چی دنبال تحریف طرح و از کار انداختن آن هستند!
غافل از اینکه با این گزارش بچه‌گانه کاری کردند که مرکز، مضحکه خواص و نمایندگان شود و دیگر وکلای ملت به مرکز پژوهش‌های مجلس که تکیه‌گاه علمی و پژوهشی مجلس بود، اعتماد نکنند و دیگر محل رجوع نمایندگان نباشد.
7- اما خبر خوب اینکه از نیمه اول مهر نسخه 26 تیرماه طرح صیانت کنار گذاشته و نسخه جدیدی بر مبنای پیشنهاد وزارت ارتباطات در حال تدوین هست. این نسخه هم از جنبه محدوده طرح و هم از منظر حکمرانی فضای مجازی کاملاً متفاوت و مترقی‌تر است. به عبارتی مخالفان طرح صیانت ۳ ماه عقب هستند.
 

برچسب ها

ثبت دیدگاه

یوسف | پنجشنبه, 10/02/1400 - 08:59 | | پاسخ | پیوند ثابت
یک حرکت مثبت خودتان را در این چهل واندی سال بگویید بعد از قالیباف خرده بگیرید، شما قلمفرسان رانت خوارهای مملکت ۔۔۔ باشید تا صبح دولتش بدمد
ناشناس | پنجشنبه, 10/02/1400 - 18:06 | | پاسخ | پیوند ثابت
خاک تو سر مرکز پژوهش های مجلس
ناشناس | پنجشنبه, 10/02/1400 - 18:09 | | پاسخ | پیوند ثابت
قالیباف واقعا گند زد
به تنها چیزی که فکر نمی کنه منافع مردمه
طرح صیانت باید تصویب بشه