شناسه: 48634

اعتراف مقام‌های نظامی آمریکا در کشتن شهروندان سوری به بهانه مبارزه با داعش

مقام‌های کنونی و سابق ارتش و اطلاعات آمریکا اعتراف کردند که در جریان نبرد با داعش در سوریه، غیر نظامیان سوری را کشتند.
به گزارش جهت پرس، 

مقام‌های کنونی و سابق ارتش و اطلاعات آمریکا اعتراف کردند که در جریان نبرد با داعش در سوریه، جان غیر نظامیان سوری را گرفتند.

به نوشته شماره یکشنبه وبگاه «تایمز اسرائیل» مقام‌های نظامی و اطلاعاتی فعلی و سابق آمریکا به روزنامه «نیویورک تایمز» گفتند که یک هسته مخفی ارتش ایالات متحده که در عملیات خود علیه گروه تروریستی داعش در سوریه حضور داشته، مکرراً غیرنظامیان سوری را کشته است.

بر اساس این گزارش، یگانی به نام «تالون آنویل» خلال سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۹ علیه جوخه‌های مرگ تروریست‌های  داعش فعال بودند، اما این هسته مخفی ارتش آمریکا بارها غیرنظامیان  از جمله کشاورزان را  حین  برداشت محصول، کودکان در حال تردد در خیابان، خانواده‌های متواری و روستاییان را که در ساختمان‌ها پناه می‌گرفتند، کشتند.

یکی از افسران سابق اطلاعات نیروی هوایی آمریکا که از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ در این یگان بود، گفت: «آن‌ها به طرز بی‌رحمانه‌ای کارآمد و در کارشان خوب بودند، اما آنها حملات بد زیادی نیز انجام دادند.»

طی روزهای گذشته نیز اهالی شهرک المتینیه در جنوب شرق القامشلی در سوریه مانع ورود کاروان خودروهای نظامی نیروهای اشغالگر آمریکایی در نزدیکی این روستا شدند و آن‌ را مجبور به عقب‌ نشینی کردند.

به گزارش خبرگزاری «سانا» در «الحسکه» به نقل از منابع محلی اعلام کرد که ساکنان شهرک المتینیه در حومه جنوبی القامشلی مانع عبور یک کاروان متشکل از چند خودروی زرهی نیروهای اشغالگر آمریکایی و چند خودروی شبه نظامیان کرُد سوریه مورد حمایت واشنگتن (قسد) از شهرک شدند.

بر اساس این گزارش، اهالی المتینیه با پرتاب سنگ به سوی کاروان نظامیان آمریکایی شیشه‌های یکی از خودروهایشان را شکسته و در نهایت آنها و عناصر مزدورشان را مجبور به عقب نشینی از این شهرک کردند. اهالی روستای تل ذهب در حومه جنوبی القامشلی نیز در بیست و ششم آذر ماه گذشته مانع عبور کاروانی از خودروهای آمریکایی از این روستا به سمت القامشلی شدند.

آمریکا در چند نقطه از منطقه «الجزیره» در سوریه به‌ویژه در میدان‌های نفتی و گازی این کشور با هدف سرقت و قاچاق منابع پایگاه ایجاد کرده است.

واشنگتن با پشتیبانی شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) ماهانه منابع استخراج‌شده از میدان‌های مذکور را به پایگاه‌های خود در کشورهای مجاور به ویژه پایگاه‌های خود در عراق قاچاق می‌کند.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه