شناسه: 48059
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

بورل: برای جلوگیری از افزایش تنش میان روسیه و اوکراین در تلاش هستیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی سخنانی گفت که بروکسل در حال تلاش برای جلوگیری از افزایش تنش میان روسیه و اوکراین است.
به گزارش جهت پرس، 

به نقل از اسپوتنیک، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا از تلاش بروکسل برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین خبر داد.

بر اساس این گزارش، بورل گفت: اتحادیه اروپا در حال انجام تلاش‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از تشدید تنش در مرز روسیه و اوکراین است.

طی هفته‌های گذشته، اوکراین و برخی از کشورهای غربی نگرانی خود را در مورد افزایش آنچه آنها اقدامات تهاجمی روسیه در مرزهای خود توصیف می‌کنند، ابراز کرده‌اند. مسکو، به نوبه خود، این اتهامات را رد کرده و گفته است که نیروها را در قلمرو خود و بنا به صلاحدید جابجا می‌کند.

بورل در مصاحبه‌ای با روزنامه ایتالیایی لاریپابلیکا که اواخر روز شنبه منتشر شد، گفت: ما از ظرفیت دیپلماتیک خود استفاده می‌کنیم تا به روسیه بفهمانیم که این (حمله ادعایی) نقض شدید قوانین بین المللی است.

بورل گفت: ما در تلاش هستیم تا از بحران جلوگیری کنیم، اما در مواجهه با هر شرایط پیش‌بینی نشده، اتحادیه اروپا بر اساس تعهد خود، قاطعانه از اوکراین حمایت خواهد کرد.

روابط بین مسکو و کی یف باعث از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به خاک روسیه در سال ۲۰۱۴ و درگیری گسترده در منطقه دونباس واقع در شرق اوکراین و نزدیکی مرز با روسیه رو به تنش گذاشت. در ژانویه ۲۰۱۵، پارلمان اوکراین بیانیه‌ای را تصویب کرد که در آن روسیه را کشور متجاوز خواند. روسیه اتهامات طرف اوکراینی را رد کرده و آنها را غیرقابل قبول می‌خواند.

منبع: مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه