شناسه: 48025
وارن بافت و چارلی مانگر باری دیگر بر بیت کوین تاختند؛

سرمایه گذار میلیاردر: ای کاش ارزهای دیجیتال هرگز اختراع نمی شدند

چارلی مانگر، سرمایه گذار کهنه کار، نایب رئیس شرکت وارن بافت در رویداد سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در صحبت های خود از شک و شبهه های خود راجع به این صنعت خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

روز جمعه، چارلی مانگر، سرمایه گذار کهنه کار 97 ساله، نایب رئیس شرکت وارن بافت در رویداد سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در استرالیا راجع به رمز ارزها صحبت کرد. بر اساس گزارش آژانس خبری محلی Sydney Morning، وی در صحبت های خود از شک و شبهه های خود راجع به این صنعت خبر داد.

مانگر، کسی که آن را به عنوان یکی از مخالفان رمز ارزها می‌شناسند، صحبت های تازه ای راجع به این صنعت کرده است. وی بیان داشته است که اکوسیستم کنونی رمز ارزها از دوران روی کار آمدن اینترنت نیز دیوانه کننده تر است. مانگر همچنین اذعان داشته است که از اقدامات و تصمیم های اخیر کشور چین مبنی بر ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند. وی در ادامه افزود:

«باور کنید سازندگان رمز ارزها به فکر مشتری نیستند و تنها به فکر سودآوری خودشان هستند. من می‌خواهم با فروختن کالاهای مورد نیاز مردم کسب درآمد کنم و نه چیزهایی که برای آنها بد است. من هرگز ارزهای دیجیتال را نخواهم خرید و ای کاش که آنها اصلا اختراع نمی‌شدند.»

بسیاری از فعالان جامعه رمز ارزها به صحبت های مانگر درباره بیت کوین واکنش نشان دادند. بسیاری به این نکته اشاره داشتند که درک نکردن و نفهمیدن تکنولوژی های جدیدی مانند بیت کوین در سن و سال وی چیز عجیبی نیست.

کین وارویک، موسس Synthetix نیز بیان داشته است که علیرغم ادعای مانگر برای فروش کالاهای سالم، شرکتی که وی در آن مشغول است در واقع بزرگ ترین سهام دار کوکا کولا است که در وضعیت سلامتی بسیاری از افراد تاثیر گذار است.

مدیر برنامه پادکست کریپتو کرنر نیز اذعان داشته است که این صنعت از سرمایه گذاری نکردن مانگر رنج نخواهد برد. بسیاری نیز بیان داشتند که علیرغم تلاش های چین برای ممنوع سازی بیت کوین در چند سال گذشته، این رمز ارز رشدی 5 هزار درصدی را تجربه کرده است.

در حالی که برخی از اسطوره های سرمایه گذاری مانند مانگر همچنان منتقد و مخالف ارزهای دیجیتال هستند، برخی دیگر مانند شرکت سرمایه گذاری SkyBridge درباره بیت کوین دیدگاهی صعودی دارند. این شرکت در سه ماه سوم سال، سرمایه گذاری های خود در  رمز ارزها را 150 درصد افزایش داده است.

برچسب ها

ثبت دیدگاه