شناسه: 47658
هفت‌گانه تکمیل شد؛

توپ طلای 2021 به لیونل مسی رسید/ دوناروما بهترین سنگربان جهان شد+فیلم

مراسم توپ طلای فوتبال جهان از ساعت 23 به وقت ایران در پاریس آغاز شد و در نهایت لیونل مسی هفتمین توپ طلای خود را بدست آورد و روبرت لواندوفسکی به عنوان برترین مهاجم جهان در سال 2021 انتخاب شد.
به گزارش جهت پرس، 

بعد از گمانه‌زنی‌های زیادی که در مورد برنده توپ طلای سال 2021 وجود داشت، با تصمیم مجله فرانس فوتبال لیونل مسی برای هفتمین بار جایزه توپ طلای فوتبال را کسب کرد.

Video file

این توپ طلا در حالی به لیونل مسی رسید که رقابت نزدیکی بین او و ستاره لهستانی باشگاه بایرن مونیخ یعنی روبرت لواندوفسکی وجود داشت اما نهایتاً این فوق ستاره آرژانتینی در این رقابت تنگاتنگ به پیروزی رسید.

پس از مسی، روبرت لواندوفسکی در جایگاه دوم قرار گرفت. پیشتر از مسی، جورجینیو، روبرت لواندوفسکی، انگولو کانته و کریم بنزما به عنوان اصلی‌ترین بخت‌های دریافت این جایزه یاد می‌کردند.

رده بندی کامل توپ طلای سال 2021 به شرح زیر است.
1- لیونل مسی
2- روبرت لواندوفسکی
3- جورجینو
4- کریم بنزما
5- انگولو کانته
6-کریستیانو رونالدو
7-محمد صلاح
8- کوین دی بروین
9- کیلیان امباپه
10- جان لوئیجی دوناروما

لیونل مسی پرافتخارترین بازیکن تاریخ این جایزه است و بیش از هر بازیکن دیگری در تاریخ توانسته توپ طلا را به خود اختصاص دهد. مسی پیش از این جایزه، ۶ بار دیگر هم موفق شده بود توپ طلای مجله فرانس فوتبال را به کسب کند.

واکنش رابرت لواندوفسکی به کسب رتبه دوم در مراسم توپ طلا

"تبریک به لئو مسی و همه برندگان مراسم توپ طلای سال 2021. همچنین به همه نامزدهای این مراسم تبریک می گویم. من جایزه بهترین مهاجم سال را بردم و هیچ بازیکنی بدون بازی در قوی ترین تیم و هواداران وفادار پشت سرش نمی تواند این جایزه فردی را کسب کند. از حمایت شما متشکرم."

تصویر
لواندوفسکی

در این مراسم آلکسیا پوتیاس هم جایزه توپ طلای بهترین فوتبالیست زن را به خود اختصاص داد. خانم پوتیاس که در تیم بارسلونای اسپانیا بازی می‌کند موفق شده بود همراه این تیم لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند.

تصویر
توپ طلا

در این مراسم پیش از اعطای جایزه توپ طلا،پدری، ستاره 18 ساله بارسلونا بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل موفق همراه با لاروخا و آبی اناری ها به جایزه کوپا 2021 دست یافت.

تصویر
پدری

10بازیکن برتر جایزه کوپا

2-جود بلینگهام
3- جمال موسیالا
4- نونو مندز
5- میسون گرین‌وود
6-بوکایو ساکا
7- فلوریان ویرتز
8- ریان گریونبرخ
9- جرمی دوکو و جیوانی رینا

توپ طلا با تشریفات خاص به سالن آورده شد
یک توپ طلا برای بهترین بازیکن مرد سال و دیگری برای بهترین بازیکن زن سال 2021.
حاملان دو توپ طلا فرناندو آلونسو و استبان اکون دو راننده سرشناس تیم آلپین در مسابقات فرمول_یک بودند.

تصویر
توپ طلا

همچنین روبرت لواندوفسکی به عنوان بهترین گلزن سال انتخاب شد و جایزه خود را از دستان دیدیه دروگبا، گلزن پیشین و اسطوره‌ای باشگاه چلسی انگلستان دریافت کرد.

بر اساس تصمیم فرانس فوتبال جی‌جی دوناروما، دروازه‌بان تیم ملی ایتالیا به عنوان بهترین دروازه‌بان سال و جایزه لیو یاشین را به خود اختصاص داد. او همچنین به عنوان دهمین بازیکن برتر سال معرفی شد.

بر اساس نظر فرانس فوتبال، کیلین امباپه هم در رده نهم قرار گرفت. کوین دی‌بروینه در رده هشتم، محمد صلاح در جایگاه هفتم، کریستیانو رونالدو در جایگاه ششم، انگولو کانته در رده پنجم، کریم بنزما در جایگاه چهارم و جورجینیو در رده سوم قرار گرفت.

باشگاه چلسی هم به عنوان بهترین تیم سال انتخاب و معرفی شد.

برچسب ها

ثبت دیدگاه

فوتبال پرست | سه شنبه, 09/09/1400 - 19:21 | | پاسخ | پیوند ثابت
من خودم عاشق مسی ام ولی حقیقتا حق مسی نبود این بار
لوا عالی بود
خیلی بد شده فوتبال دیگه حال نمیده