شناسه: 47640

واکسن‌های کرونا علیه «اُمیکرون» به‌روزرسانی می‌شوند

سازندگان جهانی واکسن در تلاش برای ارتقای واکسن‌های کووید ۱۹ خود علیه اُمیکرون، نوع جهش‌یافته ویروس کرونا هستند که در حال حاضر به تعداد زیادی از کشورهای جهان سرایت کرده است.
به گزارش جهت پرس، 

 به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، سازندگان جهانی واکسن در تلاش برای ارتقای واکسن‌های کووید ۱۹ خود علیه اومیکرون، نوع جهش‌یافته ویروس کرونا که در حال حاضر به تعداد زیادی از کشورهای جهان سرایت کرده، هستند.

شرکت چینی «کان‌سینو بیولوژیک» که واکسن تک دز کووید۱۹ را تولید کرده ، در ۲۸ نوامبر گفت که توجه زیادی به سویه جدید دارد و در روند جمع‌آوری داده‌ها و تجزیه و تحلیل نوع آن غوطه‌ور شده است. یکی از نمایندگان این شرکت گفته،  شرکت تولیدات بیولوژیک «کان سینو» مطمئن است که با استفاده از پلت فرم فناوری واکسن، واکسن جدیدی را برای این نوع در کوتاه‌ترین زمان تولید خواهد کرد.

علاوه بر این، شرکت داروسازی «سینواک بایوتک»، یک تولیدکننده بزرگ واکسن در چین، در ۲۷ نوامبر گفت که برای جمع آوری و به دست آوردن اطلاعات و نمونه‌های خاص ویروس جهش یافته با شریک جهانی خود نیز کار می‌کند. شرکت بیودارویی چینی اعلام کرد که در حال بررسی تأثیر این نوع بر واکسن غیرفعال خود و ارزیابی ضرورت تولید واکسن ضد میکرون در اسرع وقت است. این سازمان گفت که فناوری و ظرفیت تولید انبوه آن به آن امکان می‌دهد در صورت نیاز، ساخت واکسن جدید را سریع دنبال کند.

اگرچه اطلاعات کمی در مورد نوع جدید و مسری‌تر در دسترس است، اما ژونگ نانشان، کارشناس ارشد تنفسی چین، هشدار داد سویه جدید ممکن است چالش‌های بیشتری برای پیشگیری و کنترل همه‌گیری ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد، واکسیناسیون مطمئناً راهی کارآمد برای جلوگیری از گسترش سویه جدید ویروس کرونا است.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه