شناسه: 47607

سرمربی خارجی تیم ملی والیبال بانوان را بشناسید

الساندرا کمپدلی به عنوان گزینه نخست هدایت تیم ملی والیبال زنان ایران از سوی فدراسیون والیبال انتخاب شده است.
به گزارش جهت پرس، 

 کمپدلی  متولد سال ۱۹۷۴ در کشور ایتالیا است و تجربه هدایت تیم‌های مختلف والیبال را در پرونده کاری خود دارد. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تربیت بدنی دانشگاه ورونا در سال ۱۹۹۷ با درجه کارشناسی و رشته علوم و تکنیک‌های ورزشی در دانشگاه ورونا در سال ۲۰۰۹ با درجه کارشناسی ارشد به پایان رسانده است. این مربی همچنین دارای گواهینامه آموزش استثنائی و گواهینامه تربیت بدنی از دانشگاه رم و گواهینامه تدریس عمومی است.

الساندرا سابقه تدریس دوره‌های مختلفی از جمله دوره «تکنیک والیبال و آموزش پیشرفته» در دانشگاه ترنتو ورونا، دوره «روش‌ها و آموزش فعالیت‌های حرکتی و ورزشی» در دانشگاه رم و دوره تخصصی «آموزش فعالیت‌های حمایتی دانش آموزان معلول» را در پرونده کاری خود دارد.

الساندرا کمپدلی از سال ۲۰۱۷ که خولیو ولاسکو مسئولیت فنی تیم‌های رده‌های پایه ایتالیا را بر عهده گرفت، با وی در تیم‌های ملی نوجوانان دختر و پسر ایتالیا همراه بود. همچنین در سال‌های اخیر در سری آ ایتالیا با مربیانی بزرگی، چون برناردی، مائورو بوروتو، گربیچ و لاوارینی و… همکاری کرده است.

گزینه ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان ایران در جام جهانی نوجوانان ایتالیا (تورنمنت بین‌المللی) دستیار رناتو در تیم ملی نوجوانان ایتالیا بوده و در رده بزرگسالان نیز در تیم ورونا با گربیچ همکاری کرده است و همچنین در تیم ورونا با خولیو ولاسکو همکاری کرده است.
وی که دوره‌های مختلف مربیگری خود در تمامی سطوح را در ایتالیا گذرانده است، از سال ۲۰۱۶ تاکنون هدایت تیم ملی ناشنوایان و از سال ۲۰۱۹ رده‌های سنی والیبال ناشنوایان ایتالیا را برعهده دارد.

مدال نقره سه رویداد بازی‌های المپیک ناشنوایان ترکیه ۲۰۱۷، مسابقات قهرمانی ناشنوایان زیر ۲۱ سال اروپا ۲۰۱۸ و مسابقات جهانی ناشنوایان ۲۰۲۱ از جمله افتخارات این مربی است.

کمپدلی همچنین مدال طلای مسابقات قهرمانی ناشنوایان اروپا ۲۰۱۹ و عنوان بهترین تیم زنان پارالمپیک ایتالیا ۲۰۱۹ را کسب کرده است. مقام چهارم لیگ زیر ۱۶ سال ۲۰۱۸ ایتالیا و مقام پنجم لیگ پسران ۲۰۱۶ از دیگر افتخارات این مربی است.

عضو کمیته انتخاب برای مرکز صلاحیت منطقه‌ای ترنتینو، سرمربی کمیته استانی، تعلیم دهنده مربیان منطقه‌ای به عنوان مدرس، عضو کمیته انتخاب فدراسیون والیبال ایتالیا در تیم‌های انتخابی نوجوانان پسر نیز از جمله فعالیت‌های این مربی در رشته جذاب والیبال است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

برچسب ها

ثبت دیدگاه