شناسه: 47317

حسینی: تامین آب شرب و توسعه و احیای صنایع استان‌های شمالی بررسی شد

معاون رییس‌جمهوری در امور مجلس از بررسی مسائل مربوط به مدیریت پسماند، حراست از جنگل‌ها، توسعه و احیای صنایع، لایروبی رودخانه‌ها، تامین آب شرب در چهارمین نشست رییس‌جمهوری با نمایندگان استان‌های شمالی، گلستان، مازندران و گیلان خبر داد.
به گزارش جهت پرس، 

روابط عمومی معاونت پارلمانی رییس جمهوری، سید محمد حسینی درباره چهارمین نشست آیت‌الله سید ابراهیم رییسی با نمایندگان سه استان شمالی گلستان مازندران و گیلان و استانداران این استان‌ها گفت: این نشست عصر دیروز (پنجشنبه، چهارم آذر) به همت معاونت امور مجلس و دفتر نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

معاون رییس جمهوری در امور مجلس افزود: در این نشست بحث عدالت در توزیع، منابع طبیعی، مدیریت پسماند، حراست از جنگل‌ها، توسعه و احیای صنایع، لایروبی رودخانه‌ها، تامین آب شرب، طرح توسعه کشت برنج، تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی، احیا و توسعه بنادر، توجه به امور زیر ساختی (راه‌آهن محورهای مختلف، آزاد راه، ایجاد مناطق آزاد و ویژه تجاری، احیای خلیج گرگان، تالاب‌های انزلی آشوراده و غیره، تصرفات مشکل‌ساز اوقاف، بحث سکونتگاه دوم خوش‌نشین‌ها و اقشار مرفه در مناطق شمالی، توجه به صنعت گردشگری، تعامل تجاری با کشورهای اورآسیا و... اهم مسائل مطروحه از سوی نمایندگان بود.

حسینی تصریح کرد: استانداران گلستان، گیلان و مازندران نیز در این جلسه با استقبال از راهکار پیشنهادی دولت برای تفویض اختیارات بیشتر به استانداران اظهار امیدواری کردند با همفکری نمایندگان مجلس بتوانند بر مشکلات استان‌های خود فائق آیند.

منبع: ایرنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه