شناسه: 47312

صفری: دولت سیزدهم با جدیت تقویت تجارت خارجی در حوزه های نفتی و غیرنفتی را پیگیری می کند

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: آیت الله رئیسی سیاست تعامل حداکثری با همسایگان را در صدر اهداف سیاست خارجی قرار داده و با جدیت موضوع تقویت تجارت خارجی در حوزه های نفتی و غیر نفتی را پیگیری می کند.
به گزارش جهت پرس، 

 مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه روز پنج شنبه در نشست هم اندیشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با فعالان اقتصادی کشورمان به تشریح اهداف و برنامه های اقتصادی دولت سیزدهم در چارچوب سیاست همسایگی پرداخت.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در جمع فعالان اقتصادی کشورمان که برای حضور در بخش تجاری نشست سازمان همکاری های اکو در عشق آباد حضور دارند، اظهار داشت: دکتر رئیسی به درستی، سیاست تعامل حداکثری با همسایگان را در صدر اهداف سیاست خارجی کشورمان قرار داده و با جدیت موضوع تقویت تجارت خارجی در حوزه های نفتی و غیر نفتی را پیگیری می کند.

صفری افزود: وزارت امور خارجه با همراهی دستگاه های مختلف کشورمان برنامه های منسجمی را تدوین و حل مشکلات و رفع موانع تجارت خارجی را آغاز کرده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: خوشبختانه قدم های خوبی در بخش حمل و نقل، صدور خدمات فنی - مهندسی و صادرات محصولات  غیرنفتی برداشته شده و شاهد شروع رونق تجارت خارجی هستیم.

وی با یادآوری تلاش ها برای حل برخی از مشکلات پیشین در حوزه گاز با ترکمنستان، گفت: ترکمنستان جایگاه برجسته ای در منطقه دارد و آماده حمایت از تجار دو کشور برای بازگرداندن رونق به مبادلات تجاری فیمابین هستیم.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در مذاکرات مفصلی که با مقامات کشورهای آسیای میانه در تهران داشتیم، تصمیمات مهمی برای رونق کریدورها و بهره برداری حداکثری از ظرفیت های کشورمان اتخاذ شد. این امر در کنار تقویت همکاری با دیگر همسایگان، باعث افزایش صادرات شده است. 

در این نشست، ارباب خالص سفیر ایران و همچنین تجار حاضر به تشریح برنامه ها برای تقویت مناسبات با ترکمنستان پرداختند.

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه