شناسه: 47189
نام نخستین استارتاپ ایرانی بر تابلوی فرابورس قرار گرفت

تپسی وارد بازار سرمایه می‌شود/ گام نخست دولت سیزدهم برای توسعه اقتصاد دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد سرانجام پس از ماه‌ها تلاش، در آستانه صدمین روز استقرار دولت سیزدهم سهام تپسی روی تابلوی فرابورس قرار خواهد گرفت.
به گزارش جهت، 

 در حالی که از اوایل سال گذشته و همزمان با رشد شاخص بورس، برخی از استارت‌آپ‌های ایرانی از تصمیم خود برای عرضه سهام در بازار سرمایه خبر داده بودند؛ اما این اتفاق رخ نداد تا این‌که سرانجام امروز (۳ آذر) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از عرضه سهام این شرکت تاکسیرانی آنلاین در هفته آینده خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه اقتصاد دیجیتال و عملی‌شدن وعده ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه، گفت: در آستانه صدمین روز استقرار دولت، نام نخستین استارتاپ ایرانی بر تابلوی فرابورس نقش خواهد بست.
به گزارش ایرنا، نخستین گام موثر دولت برای شکوفایی اقتصاد دیجیتال، هموار کردن مسیر ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه است که امروز با آغاز مراحل ورود نخستین استارتاپ ایرانی به بورس به ثمر نشست. بر اساس این گزارش با پیگیری‌های وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات واقتصاد و دارایی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رییس سازمان بورس، سرانجام استارتاپ تپسی مجوز ورود به بازار سرمایه را دریافت کرد. عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام این خبر گفت: پس از سال‌ها، دولت سیزدهم به وعده ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه جامه عمل پوشاند و شرکت تپسی نخستین شرکتی خواهد بود که نام آن بر تابلوی فرابورس نقش خواهد بست.
بر اساس این گزارش، در هفته‌های آتی با نقش بستن نام این شرکت در تابلوی فرابورس، عملاً سد ورود استارتاپ‌ها به بازار سرمایه شکسته خواهد شد و انتظار می‌رود موج تازه‌ای از ورود شرکت‌های فناورپایه به این بازار برای تأمین مالی بیشتر و در نتیجه بزرگ‌تر شدن سایز بازارهای مرتبط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال به راه بیفتد.

منبع: پیوست

برچسب ها

ثبت دیدگاه

رامین پناهی | پنجشنبه, 09/04/1400 - 08:02 | | پاسخ | پیوند ثابت
ورود تپسی به بازار سرمایه می‌تونه پایه گذار ورود شرکت های استارتاپی دیگه هم بشه و این خودش یکی از اقدامات مثبت دولت فعلی محسوب میشه