شناسه: 47047

صالحی‌امیری: مسیر توسعه ورزش از مجلس می‌گذرد/ ورزش قدرت نرم برای نظام است

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: وقتی قهرمان کشتی ما پرچم ایران را به دوش می‌گیرد باعث غرور ملی است.
به گزارش جهت پرس، 

سیدرضا صالحی‌امیری در آیین رونمایی از سردیس طلایه داران بازی‌های آسیایی و مدال آور پارالمپیک گفت: امروز یک پیام را خواهیم داد و آن این است که ایران زمین همیشه طلاییه دار قهرمانان و بزرگان بوده و خواهد بود. ورزش در بطن خود قهرمانان و پهلوانان بزرگی دارد. امیدوارم این قدم‌ها نمادی برای معرفی ورزش ایران باشد. باید از شهدا یاد کنیم که امروز که ما با امنیت و آرامش نشستیم به خاطر خون پاک آنها است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چرا روی ورزش تاکید شده است؟ تاکید کرد:  اول اینکه ورزش قدرت نرم برای نظام است. دوم اینکه ورزش ایران عامل اعتلای هویت، غیرت و غرور ایرانی است. وقتی قهرمان کشتی ما پرچم ایران را به دوش می‌گیرد باعث غرور ملی  است. موضوع دیگر انسجام و نشاط ملی ناشی از ورزش است. جامعه به دلیل فشارهای روحی و روانی به نشاط و امید نیاز دارد و تاکید مقام معظم رهبری بر امید است و امید با ورزش ایجاد می‌شود.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآوری کرد: ورزش کانون تولید سرمایه است. کمک مومنانه در ورزش موج می‌زند و این نشان می‌دهد ورزش ایران سرمایه فرهنگی زیادی را با خود حمل می‌کند. میلیون‌ها جوان در امر ورزش هستند و اشتغال در ورزش امر بسیار مهمی است.

وی خاطرنشان کرد: ما از فضای قهرمانی به فضای پهلوانی پیش برویم. ورزش عرصه اصلی اسطوره سازی برای نسل‌های آینده است. امروز جوانان ما از این قهرمانان الگو می‌گیرند.

صالحی‌امیری تاکید کرد: امروز به نمایندگی از اهالی ورزش یک پیام را منتقل می‌کنم و آن این است که به حمایت نمایندگان مجلس و دولت و رئیس مجلس نیاز داریم. این نیاز شخصی نیست بلکه نیاز ملی است. تقاضا داریم موانع توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای برداشته شود. به قهرمانان، زیر‌ساخت‌ها و مهارت آموزی اهالی ورزش توجه شود.

وی در پایان گفت: بعد از انقلاب ورزش اولویت اصلی در دولت‌ها نبود ولی در حد توان به ورزش کمک کردند. در سال گذشته مجلس کمک جدی کرد اما نیاز به حمایت بیشتر داریم. راه مسیر توسعه ورزش ایران از مجلس می گذرد و به نمایندگی از بزرگان تقاضا دارم در برنامه‌های 1401 ورزش را در اولویت قرار دهد.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه