شناسه: 46330

ایران در آستانه صعود به جام جهانی/ پرواز به قطر از شام

بازی تیم ملی ایران و سوریه به میزبانی اردنی ها امروز سه شنبه، 25 آبان ۱۴۰۰ از ساعت 19:30 به وقت تهران برگزار می‌شود.
به گزارش جهت پرس، 

ایران و سوریه امروز سه شنبه 25 آبان ماه به مصاف هم خواهند رفت. ایران و سوریه ششمین دیدار را در چهارچوب دور نهایی انتخابی جام جهانی خواهند داشت. ایران و سوریه در چارچوب جام جهانی 2022 قطر باهم مسابقه خواهند داد. این بازی ششمین بازی شاگردان دراگان اسکوچیچ در مرحله گروهی انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا است.

تیم ملی در ۵ بازی قبلی با ۴ برد و یک تساوی و کسب ۱۳ امتیاز، صدرنشین گروه اول است و بالاتر از کره جنوبی که با ۱۱ امتیاز در رده دوم ایستاده، بخت زیادی برای صعود به جام جهانی قطر دارد. برخلاف ایران، اما سوریه، از ۵ بازی قبلی فقط ۲ امتیاز کسب کرده و در قعر جدول این گروه ایستاده است. سوریه میزبان دیدار با ایران است، ولی از آنجا که نمی‌تواند در خاک خودش میزبانی کند، اردن را به عنوان میزبان انتخاب کرده است. از همین رو، بازی تیم ملی با سوریه در ورزشگاه ملک عبدالله دوم اردن برگزار می‌شود.

ترکیب احتمالی تیم ملی ایران مقابل سوریه

با توجه به محرومیت علیرضا جهانبخش که در بازی قبلی کار را در پست هافبک چپ آغاز کرد، می‌توان پیش‌بینی کرد که وحید امیری به‌عنوان ستاره ایران مقابل لبنان در غیاب جهانبخش به پست اصلی خود بازگردد و شاید در دفاع چپ میلاد محمدی، احسان حاج‌صفی و یا امید نورافکن بازی کنند که آخری در بازی قبلی محروم بود. در میانه میدان هم با توجه به عملکرد نه چندان مطلوب سامان قدوس در دیدار با لبنان شاید او از ترکیب اصلی خارج شود و باید دید دراگان اسکوچیچی که خودش هم روی نیمکت نیست، این تغییرات را چگونه اعمال خواهد کرد.

برچسب ها

ثبت دیدگاه