شناسه: 45856

طالبان: پاکستان به وعده‌هایش عمل نمی‌کند

معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان با اظهار اینکه پاکستان به وعده‌هایش عمل نمی‌کند، اظهارات سفیر این کشور درباره اقدام نظامی طالبان افغان علیه تحریک طالبان پاکستان را رد کرد.
به گزارش جهت پرس، 

«ذبیح‌الله مجاهد» معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان در یک نشست خبری درباره سفر هیئت بلندپایه از افغانستان به اسلام‌آباد گفت: پاکستان در بسیاری از زمینه‎ها وعده همکاری داده است اما مشکل این است که پاکستان به وعده‌های خود عمل نمی‌کند.

وی افزود که دولت طالبان امیدوار است که با سفر هیئت بلندپایه از کابل به اسلام‌آباد و دیدار با مقامات پاکستانی این مشکل حل شود و پاکستان وعده‌هایش را عملی نماید.

سخنگوی طالبان در ادامه نیز اظهارات «منصور احمدخان» سفیر پاکستان در کابل مبنی بر اینکه اگر مذاکرات دولت اسلام‌آباد با تحریک طالبان پاکستان شکست بخورد، طالبان افغانستان علیه آن‌ها اقدام نظامی می‌کند را نیز تکذیب کرد.

پیش از این نیز، در پی تاکید مقامات پاکستانی برای ایجاد دولت فراگیر در افغانستان، «محمد مبین» از منابع نزدیک به طالبان تصریح کرد که پاکستان حق تعیین تکلیف برای افغانستان را ندارد.

مبین در مناظره تلویزیونی در «آریانا نیوز» گفت: ما به هیچکس این حق را نمی‌دهیم که برای ما خواستار تشکیل دولت فراگیر شود. آیا منظور از ایجاد دولت فراگیر این است که همسایگان نمایندگان و جاسوسان خود را در نظام جابجا کنند؟

وی افزود که نظام کنونی افغانستان فراگیر است و مردم آزاد هستند و مانند دیگر کشورها حق این را دارند تا نظام خود را تعیین کنند.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه