شناسه: 45657

صالح آبادی: پرداخت وام‌های خرد تسهیل شود

رییس کل بانک مرکزی از مدیران عامل بانک‌ها خواست در پرداخت وام‌های خرد به اشخاص دارای رتبه اعتباری مناسب تسهیلگری کنند.
به گزارش جهت پرس، 

«علی صالح‌آبادی» در جلسه دوره‌ای با مدیران عامل بانک‌ها، افزود: یکی از مطالبات مردم از شبکه بانکی، تسهیل در اعطای تسهیلات است و در این راستا انتظار می‌رود شبکه بانکی با توجه به رتبه اعتباری متقاضیان، شرایط سهل‌تری را درباره سازوکار اعطای تسهیلات خرد به متقاضیان دارای رتبه اعتباری مناسب در نظر بگیرد.

وی در خصوص تدوین لایحه بودجه سال آینده، گفت: مفروضات طرح شده برای تدوین قانون بودجه سال آینده توسط دولت، مطلوب است و پیش‌بینی می‌شود شاهد بهبود در شرایط اقتصاد کلان کشور باشیم.

رییس کل بانک مرکزی ادامه‌داد: باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که تکالیف قانونی که برای بانک‌ها در نظر گرفته می‌شود، قابلیت اجرا داشته و بانک‌ها بتوانند به‌طور کامل تکالیف مربوطه را اجرا کنند تا رضایت ذی‌نفعان از عملکرد شبکه بانکی بهبود یابد و در این راستـا، مشارکت فعالانه شبکه بانکی در کنار بانک مرکزی ضروری است.

وی با اشاره به ناترازی برخی بانک‌ها، تاکید کرد: بانک مرکزی نسبت به موضوع اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی، همواره حساسیت داشته و رفع این مشکل که درباره برخی بانک‌ها به ناترازی مزمن تبدیل شده است را در دستور کار دارد و در این زمینه، اهتمام ویژه بانک‌های ذی‌ربط ضروری است.

رییس شورای پول و اعتبار با اشاره به ضرورت تقویت بازار پول و سرمایه و هم‌افزایی هرچه بیشتر بین این دو بازار در راستای رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی به منابع مالی، تصریح‌کرد: بازار سرمایه در کنار شبکه بانکی، می‌تواند نقش قابل توجهی در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی ایفا کند و از این رو، همکاری و هم‌افزایی بازار پول و بازار سرمایه باید تقویت شود.

وی با اشاره به شرایط ارزی کشور، گفت: ارزش معاملات ارز در سامانه نیما در هفت ماهه امسال معادل کل سال ۹۹ بوده و در بازار متشکل ارزی نیز حجم معاملات تاکنون معادل ۱.۱ میلیارد دلار بوده که نشان از بهبود شرایط ارزی کشور است و پیش‌بینی می‌کنیم همین روند رو به رشد تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

منبع: ایرنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه